Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. data utworzenia: 30-04-2018

27 kwietnia 2018 r. klasy 6-7 uczestniczyły w warsztatach naukowych w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie mieli możliwość zbudować samodzielnie prototyp hydraulicznego ramienia robota, powtórzyć w praktyce podstawowe zasady dotyczące ruchu i rozchodzenia się dźwięku, przeprowadzić eksperymenty dotyczące przewodzenia prądu, izolatorów, wytwarzania pola magnetycznego, badania masy i sprężystości przewodników i izolatorów, a także obejrzeć pod mikroskopem niesamowite preparaty w ramach warsztatu „MikroMakro” m.in. komórki organów wewnętrznych człowieka, różnych części ciała owadów, a na komórkach roślin kończąc. Warsztaty łączyły zatem przyjemne z pożytecznym, a centrum nauki opuściliśmy z doskonałych humorach i z chęcią na udział w kolejnych warsztatach.

Konkurs ,,Mądry Dzieciak” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach. data utworzenia: 30-04-2018

26 kwietnia 2018 r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach odbył się  XIV Gminny Konkurs pod nazwą „Mądry Dzieciak”.
Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Górno - Przemysław Łysak, który  ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.
Pani Dyrektor Lidia Rafalska powitała  wszystkie dzieci, gości oraz nauczycieli, którzy przybyli na XIV Gminny Konkurs „ Mądry Dzieciak”.
Jak co roku testy do konkursu przygotowały panie  Katarzyna Pluta oraz  Izabela Krzak Borkowska-  konsultantki  Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Tego dnia w konkursie wzięło udział 16 uczniów z terenu naszej gminy. Każdą szkołę podstawową reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych w etapie szkolnym z klas trzecich. Uczniowie przystąpili do pisania testu obejmującego wiadomości i umiejętności  zdobyte  w 3-letnim cyklu nauczania, zgodne z podstawą programową. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin, kształtowanie u uczniów zasad współpracy w grupie rówieśniczej oraz wdrażanie do nabycia nawyku zdrowej rywalizacji.
Najlepszymi spośród wszystkich trzecioklasistów okazali się uczennicaPatrycja Cołta ze Szkoły  Podstawowej w Radlinie , która  zajęła I miejsce, opiekun pani Małgorzata Śliwińska oraz Mateusz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach, który zajął  II miejsce, opiekun pani Ewa Sikora.
Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Był to również czas pozwalający na zintegrowanie najmłodszych podczas słodkiego poczęstunku.

Dzień Koktajli. data utworzenia: 30-04-2018

25 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Koktajli. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne składniki, z których przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Iwony Wojtachnio przygotowali pyszne owocowe, pełne witamin i zdrowe koktajle mleczno-owocowe. Niniejszą akcją włączyliśmy się w Europejski Dzień Śniadania, który przypada na 24 kwietnia.

Dzień Ziemi. data utworzenia: 30-04-2018

23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Akademię i konkursy przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Ewy Sikory wspieranej przez panią Iwonę Wojtachnio. W ramach współzawodnictwa klas na zakończenie przedstawienia przeprowadzono quiz na temat segregacji odpadów, w którym wszyscy uczniowie i przedszkolaki oraz nauczyciele wykazali się doskonałą wiedzą.