X Rajd edukacyjny „Puszcza Jodłowa” data utworzenia: 20-10-2018

19 października czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w X jubileuszowym rajdzie edukacyjnym „Puszcza Jodłowa”. W rajdzie brało udział 15 szkół, w tym 5 z naszej gminy. Na trasie szlaku niebieskiego im. Edwarda Wołoszyna prowadzącego na Miejską Górę 426 m n.p.m. i do Bodzentyna zlokalizowane były stanowiska konkursowe, na których uczestnicy rozwiązywali testy, quizy i zagadki przyrodnicze – rozpoznawali liście drzew, owoce i nasiona, zdjęcia różnych gatunków zwierząt zamieszkujących Świętokrzyski Park Narodowy. Rajd zakończył się ogniskiem i spotkaniem z sokolnikami. Dzięki ilości zdobytych punktów otrzymaliśmy zaproszenie na całodniową bezpłatną wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

Jubileuszowy Dzień Patrona 2018. data utworzenia: 19-10-2018

16 października 2018 r. obchodziliśmy  w naszej szkole prawdziwe święto. Na niezwykle uroczysty Dzień Patrona złożyło się bowiem kilka jubileuszów: 100. Rocznica odzyskania niepodległości, 40-sto lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża, a także 50-cio lecia istnienia obecnego budynku szkoły, który przeszedł w tym roku gruntowną modernizację.
Po uroczystej mszy świętej, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców Skorzeszyc, a następnie rozpoczęły się główne obchody na sali gimnastycznej. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor. Po czym odbyła się część artystyczna złożona z występu tanecznego klasy V oraz taneczno- wokalnego pokazu w wykonaniu klas I-III i przedszkolaków. Na koniec zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Kameralnego „Fermata” pod batutą Ewy Robak i przy akompaniamencie Andrzeja Ślązaka. Spośród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością pan  Józef Szczepańczyk - Radny Powiatu, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, pan Grzegorz Ciepiela - Radny Powiatu Kieleckiego, pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, pan Krzysztof Łysak -  Wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, a także ks. Włodzimierz Jastrząb  - Proboszcz Parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, ks. Jacek Iwan - Dyrektor Centrum Dialogu Diecezji Kieleckiej, ks. Tomasz Kaczówka - Wikariusz Parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek, pani Renata Mochocka - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Górno, pan Grzegorz Sobieraj – Radny wsi Skorzeszyce, pan Wiesław Janus - sołtys wsi Skorzeszyce, pani Barbara Raczyńska – Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie, pani Barbara Wołczyk - Kierownik Referatu Budownictwa, Geodezji i Rozwoju Infrastruktury w Urzędzie Gminy Górno, pan Zbigniew Gregulski - wykonawca prac termomodernizacyjnych, pani Anna Szczepańczyk - Przewodnicząca Komisji Oświaty w Gminie Górno oraz pan Sławomir Satro – Członek Komisji Oświaty w Górnie, a także dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wsi Skorzeszyce, przedstawiciele Rady Rodziców i absolwenci.

Na zakończenie wieczoru odbył się poczęstunek, a zgromadzeni goście mogli zwiedzić również wystawy udostępnione naszej szkole przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, a także Muzeum Historii Kielc.

„Pierwszaki 2018/2019 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” w Galerii Korona w Kielcach. data utworzenia: 17-10-2018

16 października 2018 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych w ramach akcji „Pierwszaki 2018/2019 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” w Galerii Korona w Kielcach.
Głównym celem całego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Podczas spotkania odbyła się  prelekcja pielęgniarki, policjanta i strażaka oraz występ artystyczny. Każde dziecko otrzymało  upominek w postaci odblasku.
Po spotkaniu edukacyjnym  wykonywane były zdjęcia klasom pierwszym, które ukażą się w specjalnym dodatku 6 grudnia 2018 roku.

Ślubowanie pierwszaków 2018. data utworzenia: 17-10-2018

Ślubuję uroczyście:

• Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
  • Uczyć się pilnie
  • Być dobrym kolegą
  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
  • Swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
  • Ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć ojczyźnie.

Tymi słowami, 2 października 2018 r.  uczniowie klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach złożyli Uroczyste Ślubowanie. Mimo  tremy uczniowie wypadli znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Swój program artystyczny Pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem recytowały również wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Lidię Rafalską.
W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, który wręczył prezent dla pierwszaków- duże, kolorowe liczydło. Upominków  również nie zabrakło od koleżanek i kolegów z klas starszych.
Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do sali na mały poczęstunek.
Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!