Patriotyczne śpiewanie 2017. data utworzenia: 12-11-2017

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć - te słowa Oskara Kolberga - są mottem Patriotycznego Śpiewania.

„Śniadanie daje moc” data utworzenia: 08-11-2017

8 listopada po raz drugi klasa II i III wzięła udział w Kampanii  pod nazwą „Śniadanie daje moc”. W tym dniu obchodzony jest w Polsce Dzień Zdrowego Śniadania.
Celem tej akcji było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się.
Jak dowiodły badania- uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Ważne jest również, aby produkty, z których wykonujemy śniadanie miały wysoką jakość i wartość odżywczą. Dlatego też dzieci z klasy II i III mając na uwadze zdrowe odżywianie, wykonali samodzielnie pyszne kanapki. Jednocześnie , w formie zabawy poznawali zasady zdrowego żywienia, opracowane przez ekspertów z IMiD i dowiedzieli się dlaczego każdego dnia warto przed wyjściem do szkoły zjeść śniadanie.

„Nie pozwólmy zgasnąć wspomnieniom o naszych najbliższych" data utworzenia: 08-11-2017

30.10.2017r. Szkoła Podstawowa w Skorzeszycach w ramach wolontariatu szkolnego uczestniczyła w sprzątaniu cmentarza parafialnego. Uczniowie kl. VI i VII sprzątali zapomniane groby i zapalili znicze.
Wszystkim uczniom za obecność dziękujemy.

Konkurs na różaniec rozstrzygnięty. data utworzenia: 05-11-2017

31 października 2017 r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdyż w ostatnim dniu miesiąca różańcowego nastąpiło ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu na najpiękniejszy różaniec misyjny. Konkurs zorganizowała pani Jolanta Ozga, która wspólnie z panią Dyrektor nagrodziły zwycięzców pięknymi książkami, a wszystkich uczestników miesięcznych zmagań okolicznościowymi dyplomami.

Gratulujemy!