Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. data utworzenia: 13-03-2018

13 marca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie zestawów szachowych w ramach realizacji projektu pn. Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. Jest to projekt, realizowany przy wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu. Dziś odebraliśmy 8 zestawów do gry w szachy z rąk Wójta Gminy Górno - pana Przemysława Łysaka oraz z rąk pana Adama Żebrowskiego - dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Pani dyrektor Lidia Rafalska serdecznie podziękowała za nieustanne wsparcie dla edukacji ze strony Wójta Gminy Górno jak również wyraziła wyrazy wdzięczności dla Urzędu Marszałkowskiego na ręce pana dyrektora - Adama Żebrowskiego. Swoje podziękowania skierowała również w stronę pani kierownik SCO w Górnie - pani Barbary Raczyńskiej. Realizacja projektu pozwoliła na wyposażenie nauczycieli w kompetencje prowadzenia rozgrywek szachowych oraz podniesienie ich kompetencji metodycznych. Edukacja szachowa stała się istotnym elementem w programach wychowawczych oraz projektach edukacyjnych w naszej szkole. Połączyliśmy na przykład rozwój kompetencji istotnych podczas gry w szachy z nauczaniem matematyki.

Dziękujemy.

Dzień Kobiet w naszej szkole. data utworzenia: 13-03-2018

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Pani Justyna Woźniak  wraz z Panią Iwoną Wojtachnio, które pełnią funkcję opiekunek Samorządu Uczniowskiego przygotowały przedstawienie na temat obchodów tego święta w Polsce. Dziękujemy naszym wszystkim Panom za pamięć, kwiaty i życzenia. Nasi chłopcy zatroszczyli się również o zdrowie kobiet częstując wszystkie Panie sokiem z grapefruita. Dodatkowo wszystkie Panie i dziewczęta otrzymały w tym dniu słodki upominek.

Dziękujemy.

Podsumowanie Programu PoczytajMY . data utworzenia: 13-03-2018

7 marca 2018 r. podsumowaliśmy Program PoczytajMY, który realizowaliśmy w naszej szkole pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.  W okresie od 01.09 2017 r. do 28.02.2018 r. chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w różnego rodzaju akcjach, przedstawieniach, happeningach oraz czytali przedszkolakom w ramach klubu czytelniczego. Najbardziej aktywne osoby: Hubert Imiołek i Marceli Nędza z kl. V, Natalia Armata i Izabela Janus z klasy VI oraz Dominika Jamrożek i Olga Mazurczak z kl. VII, zostały nagrodzone przez CEO okolicznościowymi dyplomami zawierającymi podziękowania. Program popularyzował czytelnictwo i integrował nasza szkolną społeczność. Opiekunami Programu PoczytajMY w naszej szkole byli pani Justyna Raczyńska i pan Grzegorz Szczepański.

Interaktywne warsztaty filmowe. data utworzenia: 08-03-2018

6 marca klasy I-III uczestniczyły w interaktywnych warsztatach pt. „ Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Widowisko miało miejsce w Hotelu Kongresowym w Kielcach. Dzieci podczas wspólnej zabawy poznały kilka tajników realizacji obrazu, dowiedzieli się jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy.  Wzięli udział w powstawaniu baśni o „Szewczyku Dratewce”, wcielając się w role  bohaterów  i wspólnie przeżywając przygodę.