Wyjazd na lodowisko. data utworzenia: 02-02-2018

31 stycznia 2018 r. uczniowie klas II-VII spędzili popołudnie na lodowisku w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „STADION” w Kielcach. Po wypożyczeniu sprzętu i założeniu kasków ochronnych uczniowie z pewną dozą ostrożności przystąpili do zabawy, by po kilkunastu minutach śmigać niczym zawodowcy. Dla mniej odważnych dostępne były pingwiny, które pomagają utrzymać równowagę i skoordynować ruchy. Na taflę wyruszyli również opiekunowie, którzy ustępowali swoim uczniom umiejętnościami. Po półtoragodzinnej ślizgawce, wstąpiliśmy jeszcze do restauracji, by posilić się przed powrotem do domu. Zabawa była przednia i z dumą możemy powiedzieć, że nasi uczniowie potrafią jeździć na łyżwach. Zajęcia służyły zarówno ciekawemu spędzaniu czasu, jak i integracji uczniów.

Zimowy Dzień Owocowy. data utworzenia: 28-01-2018

25 stycznia 2018 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego kierowanego przez panią Iwonę Wojtachnio zorganizowano Zimowy Dzień Owocowy. Uczniowie starszych klas pod okiem opiekunki przygotowali smaczne babeczki z nadzieniem ze świeżych owoców oraz kilka rodzajów soków owocowych. Na długich przerwach każdy chętny mógł spróbować smacznej i zdrowej przekąski. Nie zabrakło również owocowych akcentów w naszych strojach, ponieważ w tym dniu królowały w garderobie wyłącznie owocowe kolory. Ponadto na Sali gimnastycznej odbyła się pogadanka profilaktyczna na temat witamin, ich odkrywcy Kazimierza Funka oraz zdrowego odżywiania zakończona quizem z drobnym upominkiem. Zabawa była pyszna!!!

Przebojowa zabawa choinkowa. data utworzenia: 25-01-2018

24 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole odlotowa dyskoteka choinkowa, na której muzykę zapewnił profesjonalny DJ. Najpierw wczesnym popołudniem bawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki, a następnie do wieczora parkiet opanowały klasy III-VII. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców, zdjęć oraz barwnych kreacji karnawałowych. W zabawie uczestniczyła  również grupa rodziców i nauczyciele, których uczniowie chętnie zapraszali do kółeczka, dedykując im swoje ulubione utwory.

Spotkanie śródroczne z rodzicami. data utworzenia: 24-01-2018

23 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych, kulturalnych i sportowych za I semestr roku szkolnego 2017/2018. Zebrani rodzice i nauczyciele obejrzeli najpierw taniec na rolkach w wykonaniu uczniów klasy Iv oraz wysłuchali pastorałki w wykonaniu Ewy Skrzypek, uczennicy klasy II, która wywalczyła nagrodę Grand Prix na koncercie kolęd i pastorałek w tym roku szkolnym. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali prelekcji pani Kingi Skoczyńskiej, pedagoga i konsultanta Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, na temat roli nagradzania w wychowaniu dzieci oraz kwestii postępowania wobec problemów edukacyjnych lub emocjonalnych i społecznych występujących u uczniów. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która podsumowała wyniki i przedstawiła prezentację dotyczącą sukcesów naszych uczniów w I semestrze. Po części ogólnej rodzice udali się do klas, gdzie uzyskali szczegółowe informacje na temat swoich pociech. Spotkanie stanowiło podsumowanie i było oficjalnym zamknięciem pierwszego półrocza nauki. Wszystkim uczniom i rodzicom gratulujemy wyników i zachęcamy do jeszcze większego wysiłku w II semestrze. Powodzenia!