Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. data utworzenia: 21-06-2018

Uprzejmie informujemy,

iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

odbędzie się w piatek 22 czerwca 2018 roku:

o godz. 9:00 - Punkt Przedszkolny i Oddziały Przedszkolne,

o godz. 10:00 - klasy I - VII.

Zapraszamy wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami i Opiekunami.

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy.

Ekologiczny Dzień Dziecka. data utworzenia: 11-06-2018

6 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole niesamowity, ekologiczny Dzień Dziecka. Imprezę na boisku szkolnym przygotowali: pani Iwona Wojtachnio oraz pan Sławomir Jakubowski. Wśród dyscyplin specjalnie dobranych dla dwóch grup wiekowych nie mogło zabraknąć: sztafety z tekturowymi rurkami, kręgli z butelek po wodzie czy gry w kapsle. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy, w którą włączyli się również: pani Dyrektor, nauczyciele i wychowawcy klas. Zespoły wykazały się nie tylko wiedzą na temat segregacji odpadów, czemu dały wyraz koszulkami w jednakowym kolorze dla każdej z klas, a także przygotowanym logo, lecz również pomysłowością i dowcipem, o czym świadczyły wykrzykiwane hasła, które miały motywować zawodników do wysiłku. Całość zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców oraz mecz w ringo i siatkówkę między uczniami i nauczycielami. Na koniec odbyła się dekoracja zwycięskich zespołów, oczywiście ekologicznymi medalami z nakrętek od słoików. Zabawa była wspaniała, o czym świadczyły zadowolone miny uczestników.

Dziatki Fermatki dały koncert w Filharmonii. data utworzenia: 11-06-2018

13 maja 2018 r. cztery uczennice naszej szkoły: Kaja Dzioba, Oliwia Maciejewska, Agata Stępień oraz Patrycja Stepień wystąpiły z Chórem Kameralnym Fermata w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach podczas koncertu familijnego pt. „Historie Chórem Wyśpiewane”. Nasze chórzystki przygotowywała do występu pani Katarzyna Kletowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

Zielona szkoła w Zakopanym. data utworzenia: 03-06-2018

W dniach od 28-30 maja 2018 roku, 47 uczniów naszej szkoły udało się na letni wypoczynek do Zakopanego. Program wyjazdu był bardzo napięty. Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy Skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi, następnie Sanktuarium na Krzeptówkach i wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę.

Następnego dnia, zwiedziliśmy Dolinę Kościeliska i po wytężonym spacerze odpoczywaliśmy na Termach Chochołowskich. Ostatniego dnia z samego rana, spacerowaliśmy Doliną Strążyńską nad wodospad Siklawica. Nie zabrakło oczywiście wizyty na Krupówkach, gdzie dzieciaki zakupiły pamiątkowe upominki dla przyjaciół i rodziny.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów czuwało liczne grono pedagogiczne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka forma wypoczynku to doskonałe przygotowanie się do nadchodzących wakacji.