Żywa lekcja historii. data utworzenia: 08-02-2024

Dziś w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna. Uczniowie przeżyli żywą lekcję historii.

Dzień bezpiecznego Internetu. data utworzenia: 08-02-2024

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 4-8 wzięli udział w szkolnym turnieju wiedzy o cyberbezpieczeństwie. To kolejne działanie w I Gminnym Konkursie "CYBERBEZPIECZNA SZKOŁA". Uczniowie klas 4-8 rywalizowali z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Pierwsze miejsce w turnieju zdobył Jakub Krzysiek - klasa 8, drugie miejsce Jagoda Karyś klasa 6, 3 miejsce - Jakub Posłuszny klasa 6. Gratulujemy zwycięzcom.
Ponadto uczniowie uzupełnili ankietę dotyczącą cyberzagrożeń z jakim się spotkali. Na szkolnych korytarzach widniały hasła nawołujące do właściwych postaw w sieci. Uczniowie również podczas przerw mogli zapoznać się z gazetką na temat cyberbezpieczeństwa i właściwych zasad postepowania W SIECI.
 Wśród uczniów przeprowadzono ankietę na temat cyberprzemocy. Wyniki zaprezentowano na apelu.

Sukces w rozgrywkach gminnych!!! data utworzenia: 08-02-2024

Miło nam poinformować, że 6 lutego nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w piłce siatkowej w rozgrywkach gminnych, a dziś 7 lutego reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w piłce siatkowej chłopców w rozgrywkach gminnych. Jesteśmy bardzo dumni.

Gratulujemy uczniom i panu Sławomirowi Jakubowskiemu

Ulotka informacyjna. data utworzenia: 08-02-2024

6 lutego 2024 Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymali ulotkę informacyjną. Dzieciństwo naszych uczniów to dorastanie „ze smartfonem w ręce”. Biegła, wręcz naturalna umiejętność korzystania z urządzeń elektronicznych i narzędzi cyfrowych nie oznacza jednak, że świadomość zagrożeń jest równie intuicyjna. Ferie zimowe to idealny czas dla dziecka i rodzica na świadome towarzyszenie dziecku w cyfrowym świecie. Na ulotce rodzice znajdą link do rządowej strony, gdzie mogą zapoznać się  z narzędziami do kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim rodzic jest w stanie filtrować treści dostarczane dziecku przez gry, strony internetowe, czy filmy. Kontrola rodzicielska jest narzędziem, które pomoże Ci mądrze nadzorować aktywność dziecka w sieci, ustalić reguły korzystania z Internetu i aplikacji oraz uchronić przed niebezpieczeństwami ze strony cyberprzestępców, czy ekspozycji na nieodpowiednie treści.