Pokaz historyczny. data utworzenia: 30-04-2018

16 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” dla klas 0-VII. Grupa zaprezentowała umundurowanie i wyposażenie oraz broń z różnych epok. Pokaz był wspaniałą lekcją historii na żywo zarówno dla najmłodszych, jak i  dla starszych klas. Tym bardziej, że uczniowie mieli okazję dosłownie „dotknąć” historii, gdyż panowie z grupy rekonstrukcyjnej zapraszali ich do pokazu.

I Miejsce w II Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. data utworzenia: 13-04-2018

12 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Górnie.
W II przeglądzie wzięły udział grupy teatralne ze wszystkich szkół z terenu gminy Górno. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez wójta gminy – p.Przemysława Łysaka, który był  fundatorem nagród dla zwycięzców. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności językowe i artystyczne. Wszystkie spektakle były dowodem zdolności językowych, recytatorskich, muzycznych i tanecznych uczniów. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Magdaleny Jaśkowskiej – nauczycielki języka angielskiego przygotowali spektakl teatralny pt.: „Słowik i róża” - autorstwa Oscara Wilda.  Cześć muzyczną przygotowała p. Katarzyna Kletowska – nauczycielka muzyki, natomiast dekoracje niezawodna p. Justyna Raczyńska.
 Niezwykle wzruszająca inscenizacja poruszyła serca widzów i Jury, o czym świadczyły gromkie brawa i aplauz po występie naszych dzieci. Efektem tego było zajęcie I Miejsca przez uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy!

Misterium Męki Pańskiej. data utworzenia: 29-03-2018

28 marca 2018 roku, w naszej szkole obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klasy VII i wokalistki Mileny Kowalczyk z klasy VI. Przedstawienie przygotowały panie Magdalena Jaśkowska i Jolanta Ozga. Program artystyczny był nastrojowo – refleksyjny, a zarazem bardzo wzruszający, nawiązujący do zbliżających się świąt. Byliśmy świadkami drogi krzyżowej przebytej przez Jezusa. Doskonałym uzupełnieniem przedstawienia były pieśni wielkopostne w wykonaniu zespołu „Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej”, takie jak: Zmartwychwstały Pan, Wykrzykujcie Bogu, czy Maryjo, weź mnie za rękę.

Po programie artystycznym Pani Dyrektor Lidia Rafalska złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zabrakło uroczych upominków dla wszystkich pracowników szkoły w postaci drewnianych króliczków.

Życzenia imieninowe. data utworzenia: 27-03-2018

W tym Uroczystym Dniu z okazji Imienin - Naszej Drogiej Pani Dyrektor- Lidii Rafalskiej – życzymy:

uważnych oczu, które dostrzegą sprawy życia codziennego,

takich uszu, które wyłowią wszelkie przemilczenia,

takich rąk, które będą zawsze chętne do pomocy,

mądrych słów wypowiedzianych we właściwym momencie,

kochającego serca, któremu Pani pozwoli poprowadzić się przez życie, aby tam, gdzie Ty, była miłość.
Życzymy aby każdy nadchodzący dzień,

był tym najwspanialszym dniem w życiu,

przepełnionym miłością, dobrocią, szacunkiem i ludzką życzliwością.

Życzą: całe Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi oraz Uczniowie z Rodzicami.