Lekcja multimedialna oraz seans filmowy pt. „Balerina”. data utworzenia: 17-10-2018

9 października 2018 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w lekcji multimedialnej oraz seansie filmowym pt. „Balerina”.
Spotkanie odbyło się w kinie Moskwa w Kielcach. Dzieci podczas lekcji przekonały się: jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie; kim jest taper i na czym polega jego praca; poznali wiele instrumentów i zwyczajów muzycznych z różnych zakątków świata; doświadczali jak nagrywa się muzykę do filmu; dowiedzieli się jak wyglądało kino na początku swojego istnienia. Po warsztatach obejrzeli piękny, animowany film „Balerina”, która zachwycał swą choreografią, wpadającą w ucho muzyką oraz ciekawymi zwrotami akcji. Uroczy i zabawni bohaterowie, którzy wystąpili w filmie, zarażają swoimi pasjami i uczą mądrych rzeczy na temat przyjaźni.
Korzystając z pięknej pogody, po skończonej lekcji wszyscy wyruszyli na spacer po kieleckim parku. Uczniowie podziwiali kolorowe ptaki, znajdujące się w parku oraz uroki „Złotej polskiej jesieni”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE. data utworzenia: 11-10-2018

28 września 2018 r. cała szkoła obchodziła Dzień Chłopaka. Ciekawość, zniecierpliwienie – takie przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Przedstawiciele żeńskiej części Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały program artystyczny z tej okazji. Całość programu uzupełniło wykonanie piosenek z repertuaru Danuty Rinn pt. ,,Gdzie ci mężczyźni’’ oraz Gosi Andrzejewicz ,,Nieśmiay chłopak" przez uczennicę klasy VII Milenę Kowalczyk.

Wszyscy zgromadzeni chłopcy i panowie otrzymali słodki poczęstunek.

Laury Michała Anioła dla naszej szkoły. data utworzenia: 05-10-2018

3 października 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Laurów Michała Anioła. Uroczystość ta  zwieńczyła pierwszy dzień Kongresu Edukacji Przyszłości, który odbył się  w Targach Kielce. Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju. Komisja Konkursowa nagradza aktywnych nauczycieli i propagatorów edukacji z regionu świętokrzyskiego. Tegoroczne nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach: instytucje, samorządowcy, przedszkola i zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły podstawowe, zespoły szkół, szkoły ponadgimnazjalne, rady pedagogiczne, nauczanie dwujęzyczne. Nasza Gmina wróciła aż z 4 nagrodami.
W gronie wyróżnionych znalazł się Pan Przemysław Łysak Wójt Gminy Górno, który otrzymał Laur Michała Anioła w kategorii kategorii samorządowcy, za aktywny udział nauczycieli z placówek oświatowych w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018. Pan Przemysław Łysak Wójt Gminy Górno  podkreśla, że zawsze i wszędzie atutem szkoły powinni być jej nauczyciele, którzy są liderami środowiska uczniowskiego i muszą stale podnosić swoje kompetencje aby sprostać owemu wyzwaniu.

Laury w kategorii szkoły podstawowe za aktywny udział nauczycieli w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Pani Lidia Rafalska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach.

Laur w kategorii indywidualnej za aktywny udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Pani Joanna Białek nauczycielka  matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach .

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. data utworzenia: 01-10-2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku przypadł on na 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Również nasza szkoła włączyła się w tą bezpłatną akcję edukacyjną. Otrzymaliśmy licencję na zorganizowanie tej akcji w naszej szkole. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie.

Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali swoich kolegów oraz dorosłych. Kto udzielił dobrej odpowiedzi otrzymywał odznakę eksperta, certyfikat i słodką nagrodę. W tym roku nasi uczniowie - wraz ze szkolnym koordynatorem akcji - panią Joanną Białek, udali się na patrole tabliczkowe do banku spółdzielczego w Górnie, do apteki w Górnie oraz do pobliskich sklepów. Pragniemy wszystkim uczestnikom podziękować i pogratulować znajomości tabliczki mnożenia. Takie akcje pokazują, że nauka tabliczki mnożenia może być zabawą. Za rok znów weźmiemy udział.