Przyrzeczenie 17 DH ze Skorzeszyc. data utworzenia: 30-01-2024

Dzisiaj 17 DH ze Skorzeszyc złożyła przyrzeczenie harcerskie na ręce Komendantki Hufca Kielce-Powiat druhny phm. Olgi Zawodnik-Purtak oraz Członków Komendy Hufca druhów: phm. Krzysztofa Miernika – Członka Komendy ds. organizacyjnych i pwd. Bartłomieja Jaska – Członka Komendy ds. kwatermistrzowskich. Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, pani Barbara Raczyńska - dyrektor Samorządowego Centrum Obsługi Szkół, pani Agnieszka Gołąbek - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piotra Ściegiennego w Bęczkowie, druhna Małgorzata Obara -drużynowa 74 Gromady Zuchowej ,,Laskowe Orzeszki" ze Szkoły Podstawowej w Bęczkowie, pani Dyrektor Lidia Rafalska wraz z całym gronem pedagogicznym, a także licznie zgromadzeni rodzice harcerzy. Harcerze wyrecytowali rotę przysięgi, otrzymali harcerskie krzyże, nie mogło zabraknąć ogniska, obrzędowych śpiewów, bratniego kręgu i przemarszu z lampionami. Harcerze otrzymali ponadto upominki od rodziców, gości, druha Sławomira Jakubowskiego - przybocznego naszej drużyny i Komendy Hufca. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji uroczystości, a także wszelkie okazane naszej drużynie wsparcie. Czuwaj!

Zabawa choinkowa w naszej szkole. data utworzenia: 27-01-2024

Zabawa choinkowa w naszej szkole.

I Gminny Konkurs - Cyberbezpieczna Szkoła data utworzenia: 27-01-2024

Dzisiaj uczniowie klasy 4 w ramach realizacji zadań gminnego konkursu "Cyberbezpieczna Szkoła" realizowali kurs e-learningowy na platformie OSE it-szkoła.
Zadanie to ma na celu przygotowanie uczniów do stworzenia szkolnej NETYKIETY. Dostęp do platformy uczniowie otrzymali dzięki realizacji kolejnego projektu OSE-hero. Uczniowie w zabawie poznali jak bezpiecznie poruszać się w sieci, oraz zostali uwrażliwieni na zjawisko hejtu i spiralę agresji.

Natomiast, 24 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach odbyła się prelekcja dla rodziców na temat cyberbezpieczeństwa. Rodzice w prezentacji multimedialnej zostali zapoznani z głównymi zagrożeniami cyberprzestrzeni i sposobami zabezpieczenia się przed nimi. Następnie rodzice mogli w klasach z wychowawcami porozmawiać na te tematy.
Rodzicom zostały również rozesłane, poprzez dziennik elektroniczny, poradniki pt. "Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie?"
Spotkanie to jest jednym z działań podjętych przez naszą szkołę w ramach udziału w  I Gminny Konkurs - Cyberbezpieczna Szkoła. Działanie to jest bardzo ważne z uwagi na problemy związane z właściwym wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Prelekcję poprowadził pan Patryk Kruszczak.

Najlepsi w szkole! data utworzenia: 27-01-2024

Dziś w szkole Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia uczniów za pierwsze półrocze. Wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i pogratulowała wszystkim laureatom i zwycięzcom konkursów, w których uczniowie brali udział.