„Tu narodziła się miłość” data utworzenia: 22-12-2017

20 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów przygotowanych pod kierunkiem pań: Magdaleny Jaśkowskiej, Jolanty Ozgi, Katarzyny Kletowskiej oraz pana Grzegorza Szczepańskiego. Nad scenografią czuwała pani Justyna Raczyńska, a wzajemnej pomocy i wsparcia podczas przygotowania tej środowiskowej uroczystości udzielało sobie całe Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły. Program artystyczny, którego motto stanowiły słowa  „Tu narodziła się miłość”, opierał się na wątkach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Spektakl urozmaiciły kolędy w wykonaniu uczniów i uczennic z klas: pierwszej, drugiej i szóstej, a także taniec na rolkach w wykonaniu uczennic i uczniów klasy IV oraz taniec przedszkolaków.

Spośród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Górno – pani Renata Mochocka, Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie – pani Barbara Raczyńska, radni Gminy Górno, Dyrektor ŚCDN – pan Krzysztof Łysak, a także proboszcz parafii pw. Św. Rozalii w Skorzeszycach ks. Włodzimierz Jastrząb, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice, przyjaciele szkoły i nasi absolwenci. Tego wieczoru nie zabrakło życzeń, wzruszeń i drobnych upominków dla wszystkich gości i artystów, i tych małych i tych dużych. Wieczór ten na długo zapadnie w naszej pamięci, gdyż uniwersalna historia Dickensa i wspaniały występ uczniów naszej szkoły wzruszyły wszystkich gości.

Wesołych Świąt!

W Święta z Filharmonią. data utworzenia: 19-12-2017

18 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów z muzykami z Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem tematem przewodnim była muzyka ludowa oraz obyczaje świąteczne panujące dawniej na wsi. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać poloneza, oberka czy zaśpiewać kolędy z akompaniamentem, a także towarzyszyć muzykom na scenie podczas wykonywania utworów oraz spróbować gry na kontrabasie.

,,I Ty możesz zostać Mistrzem’’ data utworzenia: 14-12-2017

We wtorek, 12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej i przedstawiciele klasy czwartej uczestniczyli w imprezie sportowo-rekreacyjnej „I Ty możesz zostać Mistrzem” w Radoszycach. Podczas niej lekcje szczypiorniaka poprowadziły tuzy polskiej piłki ręcznej: Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski z Vive Kielce. Towarzyszyły im zawodniczki Korony Handball: Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka oraz Magdalena Kędzior.
Oprócz lekcji z gwiazdami dzieci ze szkół z całego województwa wzięły też udział w rozgrywkach w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego pt. „I Ty Możesz zostać mistrzem!”. Były to rozgrywki „Dziecięcej Piłki Ręcznej”.  Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Całość spina projekt ministerialny „Gramy w ręczną”.
Reprezentanci Polski i zawodnicy Vive Kielce Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski  oraz zawodniczki Korony Handball: Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka oraz Magdalena Kędzior w dalszej części imprezy poprowadzili krótkie lekcje wychowania fizycznego z wszystkimi młodymi zawodnikami, którzy przybyli na turniej. Nasi mistrzowie szczypiorniaka przy tej okazji opowiedzieli nam o tym jak sami stawiali pierwsze kroki w dyscyplinie oraz o tym, że nauczanie nie stanowi dla nich problemu.
Obaj nasi mistrzowie w Radoszycach promowali piłkę ręczną, ale i podkreślali jak ważne jest szkolenie w tej dyscyplinie.
Dodajmy jeszcze, że turniej który towarzyszył imprezie wygrała Szkoła Podstawowa z Królewca. Za jej plecami znalazły się kolejno szkoły z: Łopuszna, Buska Zdrój oraz Radoszyc.
 Po odebraniu pucharów przez najlepsze drużyny wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami. Zwieńczeniem turnieju był poczęstunek – tort dla wszystkich przybyłych na 100 – lecie istnienia Polskiej Piłki Ręcznej.

Ale „Heca”! data utworzenia: 11-12-2017

7 grudnia 2017 r. w naszej szkole złożył wizytę cyrk „Heca”. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-7 mieli okazję obejrzeć dynamiczny występ składający się z żonglerki, pokazów akrobatycznych, pokazu iluzji, występu clowna, tresowanych psów oraz okazję zrobić sobie zdjęcie z wężem boa. Zabawa była przednia, a na buziach widzów zagościł uśmiech. Tym bardziej, że tego samego dnia odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem, który przyniósł wszystkim dzieciom słodki, a ponadto zdrowy i smaczny, owocowy upominek. Wszyscy chętnie ustawiali się do pamiątkowej fotografii z Mikołajem.