Pochód 3 Majowy. data utworzenia: 30-04-2018

30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odeszli w tym roku od tradycyjnej formy świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w postaci akademii. Szkoła, w której szczególną wagę przywiązuje się do kształtowania postaw patriotycznych i do znajomości historii Polski, zorganizowała bardzo urozmaicony happening historyczny, w którym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna.
Happening 3 Maja miał na celu zaktywizowanie uczniów, przybliżenie im historii w barwny i inspirujący sposób. Najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych przygotowały flagi naszego państwa w dowolnej technice. Uczniowie klas I-III, przygotowali godła Polski dowolna techniką, natomiast najstarsi uczniowie – klasy IV-VIII przygotowali projekty o wybitnych polskich patriotach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości Polski.  I tak dzisiaj żadnemu uczniowi nie jest już obcy generał Józef Chłopicki, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko czy Władysław Sikorski. Wszystkie te prace były tłem, dekoracją tego dnia. Fiałem uroczystości był pochód 3 majowy.
Chcieliśmy pokazać, że w taki sposób też możemy wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, szacunek dla naszych przodków, którzy przez lata walczyli o wolność i niepodległość Polski. Calą uroczystość przygotowała pani Magdalena Jaśkowska we współpracy z wychowawcami, natomiast w przygotowaniu dekoracji wspomogła pani Justyna Raczyńska.

Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. data utworzenia: 30-04-2018

27 kwietnia 2018 r. klasy 6-7 uczestniczyły w warsztatach naukowych w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie mieli możliwość zbudować samodzielnie prototyp hydraulicznego ramienia robota, powtórzyć w praktyce podstawowe zasady dotyczące ruchu i rozchodzenia się dźwięku, przeprowadzić eksperymenty dotyczące przewodzenia prądu, izolatorów, wytwarzania pola magnetycznego, badania masy i sprężystości przewodników i izolatorów, a także obejrzeć pod mikroskopem niesamowite preparaty w ramach warsztatu „MikroMakro” m.in. komórki organów wewnętrznych człowieka, różnych części ciała owadów, a na komórkach roślin kończąc. Warsztaty łączyły zatem przyjemne z pożytecznym, a centrum nauki opuściliśmy z doskonałych humorach i z chęcią na udział w kolejnych warsztatach.

Konkurs ,,Mądry Dzieciak” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach. data utworzenia: 30-04-2018

26 kwietnia 2018 r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach odbył się  XIV Gminny Konkurs pod nazwą „Mądry Dzieciak”.
Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Górno - Przemysław Łysak, który  ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.
Pani Dyrektor Lidia Rafalska powitała  wszystkie dzieci, gości oraz nauczycieli, którzy przybyli na XIV Gminny Konkurs „ Mądry Dzieciak”.
Jak co roku testy do konkursu przygotowały panie  Katarzyna Pluta oraz  Izabela Krzak Borkowska-  konsultantki  Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Tego dnia w konkursie wzięło udział 16 uczniów z terenu naszej gminy. Każdą szkołę podstawową reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych w etapie szkolnym z klas trzecich. Uczniowie przystąpili do pisania testu obejmującego wiadomości i umiejętności  zdobyte  w 3-letnim cyklu nauczania, zgodne z podstawą programową. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin, kształtowanie u uczniów zasad współpracy w grupie rówieśniczej oraz wdrażanie do nabycia nawyku zdrowej rywalizacji.
Najlepszymi spośród wszystkich trzecioklasistów okazali się uczennicaPatrycja Cołta ze Szkoły  Podstawowej w Radlinie , która  zajęła I miejsce, opiekun pani Małgorzata Śliwińska oraz Mateusz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach, który zajął  II miejsce, opiekun pani Ewa Sikora.
Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Był to również czas pozwalający na zintegrowanie najmłodszych podczas słodkiego poczęstunku.

Dzień Koktajli. data utworzenia: 30-04-2018

25 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Koktajli. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne składniki, z których przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Iwony Wojtachnio przygotowali pyszne owocowe, pełne witamin i zdrowe koktajle mleczno-owocowe. Niniejszą akcją włączyliśmy się w Europejski Dzień Śniadania, który przypada na 24 kwietnia.