Życzenia imieninowe. data utworzenia: 27-03-2018

W tym Uroczystym Dniu z okazji Imienin - Naszej Drogiej Pani Dyrektor- Lidii Rafalskiej – życzymy:

uważnych oczu, które dostrzegą sprawy życia codziennego,

takich uszu, które wyłowią wszelkie przemilczenia,

takich rąk, które będą zawsze chętne do pomocy,

mądrych słów wypowiedzianych we właściwym momencie,

kochającego serca, któremu Pani pozwoli poprowadzić się przez życie, aby tam, gdzie Ty, była miłość.
Życzymy aby każdy nadchodzący dzień,

był tym najwspanialszym dniem w życiu,

przepełnionym miłością, dobrocią, szacunkiem i ludzką życzliwością.

Życzą: całe Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi oraz Uczniowie z Rodzicami.

Spotkanie z noblistką. data utworzenia: 27-03-2018

26 marca 2018 r. klasa IV wystąpiła w apelu poświęconym Marii Skłodowskiej – Curie, który przygotowała pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Iwony Wojtachnio. Nie zabrakło historii życia noblistki, scenek rodzajowych  z laboratorium chemicznego, quizu i pięknej wystawy plansz poświęconych tej wspaniałej badaczce i naukowcowi, które mogliśmy podziwiać dzięki uprzejmości Muzeum Historii Kielc. Po apelu klasa IV, jako eksperci, przeprowadziła quiz z nagrodami poświęcony Marii Skłodowskiej – Curie. Dzieci i młodzież uważnie śledziły apel, o czym świadczył las rąk i chętnych do odpowiedzi na pytania dotyczące życia i odkryć badaczki.

Pierwszy Dzień Wiosny. data utworzenia: 27-03-2018

20 marca 2018 r. wszystkie klasy opuściły mury szkoły, by w kulturalny sposób świętować Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki i zerówka oraz klasy I – III udały się na spektakl do Wojewódzkiego Domu Kultury, a następnie do Muzeum Zabawy i Zabawek i do Magii Karmelu na warsztaty z zakresu produkcji lizaków. Natomiast klasy IV-VII udały się do kina na seans filmowy. Zabawa była wspaniała, humory i pogoda dopisały, wiec liczymy, że wiosna zjawi się w tym roku szybko.

Turniej Wiedzy Pożarniczej. data utworzenia: 18-03-2018

14 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Turniej ma na celu popularyzowanie wiedzy i znajomości przepisów ochrony przeciwpożarowej, a także kształtowanie odpowiedzialnej postawy, umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ratownictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Armata i Bartosz Wiącek- uczniowie klasy VI i Olga Mazurczak z klasy VII.
Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.