Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. data utworzenia: 27-06-2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Na sali gimnastycznej zgromadziły się najpierw przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I-VII, rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście.
Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią Dyrektor Lidię Rafalską, nastąpiło wręczenie ufundowanych przez Wójta Gminy Górno – pana Przemysława Łysaka statuetek i podziękowań dla uczniów, którzy byli laureatami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Pani Dyrektor podziękowała obecnemu na gali panu Przemysławowi Łysakowi - Wójtowi Gminy Górno, Zastępcy Wójta – panu Czesławowi Pytlowi oraz pani Barbarze Raczyńskiej - Kierownikowi Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie oraz Dyrektorowi Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach – panu Krzysztofowi Łysakowi za okazane w bieżącym roku wsparcie dla naszej placówki, a także podziękowania dla reprezentantów Rady Rodziców i jej przewodniczącej– pani Aldony Wolskiej.
Następnie nastąpiło wręczenie nagród sportowych przyznanych przez pana Wójta oraz nagród i świadectw oraz listów gratulacyjnych dla uczniów, którzy uzyskali świadectwa z paskiem. W kolejnym punkcie programu nastąpiło wręczenie gratulacji za osiągnięcia w projektach edukacyjnych, wyróżnień dla uczniów uzdolnionych muzycznie, a także medali dla uczniów w kategorii „Order Uśmiechu”. Ponadto opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie: Iwona Wojtachnio i Justyna Woźniak wręczyły puchary przechodnie Dyrektora szkoły dla klasy III i VII za zdobycie tytułów „Najlepsza Klasa” w ramach całorocznego współzawodnictwa klas.
Pani Dyrektor podziękowała również nauczycielom i pracownikom obsługi za wysiłek włożony w pracę na rzecz dzieci i szkoły w bieżącym roku szkolnym, a nauczyciele również zrewanżowali się Dyrekcji okolicznościowym medalem i dyplomem.
W imieniu uczniów rodzicom, nauczycielom i obsłudze podziękowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Olga Mazurczak. Podziękowania wygłosił również pan Wójt, Dyrektor ŚCDN oraz pani Aldona Wolska. Przerwy miedzy poszczególnymi elementami programu wypełniły występy taneczne klasy I i II oraz piosenki w wykonaniu laureatek gminnych konkursów muzycznych i członkiń zespołu Dziatki Fermatki.
Całą uroczystość poprowadziły profesjonalnie panie: Joanna Białek i Magdalena Jaśkowska. Po zakończeniu programu nastąpiły w klasach pożegnania z wychowawcami.
Wszyscy z uśmiechem opuszczali szkołę, ponieważ nastały wreszcie upragnione wakacje.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. data utworzenia: 21-06-2018

Uprzejmie informujemy,

iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

odbędzie się w piatek 22 czerwca 2018 roku:

o godz. 9:00 - Punkt Przedszkolny i Oddziały Przedszkolne,

o godz. 10:00 - klasy I - VII.

Zapraszamy wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami i Opiekunami.

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy.

Ekologiczny Dzień Dziecka. data utworzenia: 11-06-2018

6 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole niesamowity, ekologiczny Dzień Dziecka. Imprezę na boisku szkolnym przygotowali: pani Iwona Wojtachnio oraz pan Sławomir Jakubowski. Wśród dyscyplin specjalnie dobranych dla dwóch grup wiekowych nie mogło zabraknąć: sztafety z tekturowymi rurkami, kręgli z butelek po wodzie czy gry w kapsle. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy, w którą włączyli się również: pani Dyrektor, nauczyciele i wychowawcy klas. Zespoły wykazały się nie tylko wiedzą na temat segregacji odpadów, czemu dały wyraz koszulkami w jednakowym kolorze dla każdej z klas, a także przygotowanym logo, lecz również pomysłowością i dowcipem, o czym świadczyły wykrzykiwane hasła, które miały motywować zawodników do wysiłku. Całość zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców oraz mecz w ringo i siatkówkę między uczniami i nauczycielami. Na koniec odbyła się dekoracja zwycięskich zespołów, oczywiście ekologicznymi medalami z nakrętek od słoików. Zabawa była wspaniała, o czym świadczyły zadowolone miny uczestników.

Dziatki Fermatki dały koncert w Filharmonii. data utworzenia: 11-06-2018

13 maja 2018 r. cztery uczennice naszej szkoły: Kaja Dzioba, Oliwia Maciejewska, Agata Stępień oraz Patrycja Stepień wystąpiły z Chórem Kameralnym Fermata w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach podczas koncertu familijnego pt. „Historie Chórem Wyśpiewane”. Nasze chórzystki przygotowywała do występu pani Katarzyna Kletowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!