Szukaj:

Dzień Nauczyciela 2021. data utworzenia: 13-10-2021

„Dziś zaiste jest okazyja,
aby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tego ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,
a fortuna niech nie mija Waszego domostwa.
Ty zaś, szlachetne zdrowie,
ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.
Tego Wam życzą wdzięczne basałyki
- Anno Domini 2021.”
 
 
Takimi życzeniami uczniowie naszej szkoły wyrazili swoje wyrazy wdzięczności i uczcili to święto. „DZIĘKUJEMY” za codzienny trud, cierpliwość i serce okazywane nam każdego dnia. 
W obecności Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły przebiegła jakże ważna uroczystość – Dzień Komisji Edukacji Narodowej – potocznie Dzień Nauczyciela. Uczniowie dali wszystko co najlepsze z siebie aby wyrazić swoją wdzięczność. Były tańce, w wykonaniu Klaudii Gałki, śpiew, w wykonaniu uczniów klasy V: Kai Dzioby, Oliwii Maciejewskiej i Antoniego Koziora.
Swój odkryty talent zaprezentował Kacper Krajcarz, przenosząc nas w świat muzyki klasycznej Ludwika Von Bethovena, prezentując utwór „Dla Elizy”. Najśmieszniejszym momentem uroczystości był skecz, w wykonaniu uczniów klasy VIII – przedstawiający „Dzień z życia Ósmoklasisty”. 
Nie zabrakło życzeń, podziękowań i wzajemnej radości. Nad całością uroczystości sprawowały pieczę opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
 
Gratulujemy pomysłów. 

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki data utworzenia: 13-09-2021

 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.

 Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. 
 
W naszej szkole będziemy obchodzić ten dzień w najbliższą środę.
 
Zapraszamy na film. Link poniżej: 

https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/09/miedzynarodowy-dzien-kropki/ 

 

źródło:https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/09/miedzynarodowy-dzien-kropki/

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. data utworzenia: 01-09-2021

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, powitaliśmy w naszej szkole naszych długo wyczekanych Uczniów, Rodziców oraz szanownych gości.
Swoją obecnością zaszczycili nas: wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach - Pani Renata Jędzrzejewska, kierownik SCO w Górnie-Pani Barbara Raczyńska oraz ks. proboszcz Włodzimierz Jastrząb.
Dziękujemy szanownym gościom za miłe słowa otuchy i życzenia na nowy rok szkolny dla wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły. 
 
Przedstawiciele uczniów klasy I, pod opieką wychowawczyni Pani mgr Ewy Sikory, upamiętnili kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej składając wiązankę i zapalając znicze przy pomniku poległym w czasie II wojny światowej, natomiast cała szkoła uczciła ich pamięć minutą ciszy. Bardzo miłym i wzniosłym akcentem, podczas uroczystości rozpoczęcia były gratulacje Pani dyrektor Lidii Rafalskiej uczniom klasy VII, zwycięstwa w konkursie komputerowo-plastycznym na temat Funduszy Norweskich i EOG. 
Uczniowie pod kierunkiem Pani mgr Justyny Raczyńskiej zdobyli dla szkoły nową pracownię komputerową. 
 
Gratulujemy klasie VII i wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w Nowym roku szkolnym.
 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2021 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone