Spotkanie z noblistką. data utworzenia: 27-03-2018

26 marca 2018 r. klasa IV wystąpiła w apelu poświęconym Marii Skłodowskiej – Curie, który przygotowała pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Iwony Wojtachnio. Nie zabrakło historii życia noblistki, scenek rodzajowych  z laboratorium chemicznego, quizu i pięknej wystawy plansz poświęconych tej wspaniałej badaczce i naukowcowi, które mogliśmy podziwiać dzięki uprzejmości Muzeum Historii Kielc. Po apelu klasa IV, jako eksperci, przeprowadziła quiz z nagrodami poświęcony Marii Skłodowskiej – Curie. Dzieci i młodzież uważnie śledziły apel, o czym świadczył las rąk i chętnych do odpowiedzi na pytania dotyczące życia i odkryć badaczki.

Pierwszy Dzień Wiosny. data utworzenia: 27-03-2018

20 marca 2018 r. wszystkie klasy opuściły mury szkoły, by w kulturalny sposób świętować Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki i zerówka oraz klasy I – III udały się na spektakl do Wojewódzkiego Domu Kultury, a następnie do Muzeum Zabawy i Zabawek i do Magii Karmelu na warsztaty z zakresu produkcji lizaków. Natomiast klasy IV-VII udały się do kina na seans filmowy. Zabawa była wspaniała, humory i pogoda dopisały, wiec liczymy, że wiosna zjawi się w tym roku szybko.

Turniej Wiedzy Pożarniczej. data utworzenia: 18-03-2018

14 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Turniej ma na celu popularyzowanie wiedzy i znajomości przepisów ochrony przeciwpożarowej, a także kształtowanie odpowiedzialnej postawy, umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ratownictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Armata i Bartosz Wiącek- uczniowie klasy VI i Olga Mazurczak z klasy VII.
Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. data utworzenia: 13-03-2018

13 marca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie zestawów szachowych w ramach realizacji projektu pn. Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. Jest to projekt, realizowany przy wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu. Dziś odebraliśmy 8 zestawów do gry w szachy z rąk Wójta Gminy Górno - pana Przemysława Łysaka oraz z rąk pana Adama Żebrowskiego - dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Pani dyrektor Lidia Rafalska serdecznie podziękowała za nieustanne wsparcie dla edukacji ze strony Wójta Gminy Górno jak również wyraziła wyrazy wdzięczności dla Urzędu Marszałkowskiego na ręce pana dyrektora - Adama Żebrowskiego. Swoje podziękowania skierowała również w stronę pani kierownik SCO w Górnie - pani Barbary Raczyńskiej. Realizacja projektu pozwoliła na wyposażenie nauczycieli w kompetencje prowadzenia rozgrywek szachowych oraz podniesienie ich kompetencji metodycznych. Edukacja szachowa stała się istotnym elementem w programach wychowawczych oraz projektach edukacyjnych w naszej szkole. Połączyliśmy na przykład rozwój kompetencji istotnych podczas gry w szachy z nauczaniem matematyki.

Dziękujemy.