Sukces w konkursie „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”. data utworzenia: 11-12-2017

4 grudnia 2017 r. uczennica klasy V -  Izabela Huk odebrała z rąk pani Barbary Raczyńskiej, Kierownika Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie nagrodę za zajecie II. miejsca w konkursie pn. „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”, który odbył się w ramach „Programu edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2017 rok”. Konkurs zorganizował Związek Gmin Gór Świętokrzyskich. Jury wytypowało zwycięzców w trzech kategoriach: klas 0-III, klas IV-VII oraz gimnazjów. Sukces Izabeli Huk jest tym większy, że do konkursu wpłynęło aż 971 prac z 11 gmin. Koordynatorem etapu szkolnego konkursu była pani Justyna Raczyńska. Izabeli gratulujemy sukcesu i liczymy na kolejne.

Mikołajki na lodowisku. data utworzenia: 06-12-2017

6 grudnia 2017 r. klasy IV-VII z wychowawcami wybrały się na lodowisko mieszczące się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „STADION” w Kielcach. Po wypożyczeniu sprzętu i założeniu kasków ochronnych uczniowie z pewną dozą ostrożności przystąpili do zabawy, by po kilkunastu minutach śmigać niczym zawodowcy. Dla mniej odważnych dostępne były pingwiny, które pomagają utrzymać równowagę i skoordynować ruchy. Na taflę wyruszyli również opiekunowie, którzy ustępowali swoim uczniom umiejętnościami. Po półtoragodzinnej ślizgawce, wstąpiliśmy jeszcze do restauracji znanej sieci, by posilić się przed powrotem do domu. Zabawa była przednia, a mikołajki na sportowo służyły zarówno ciekawemu spędzaniu czasu, jak i integrowaniu uczniów.

Spotkanie z Rodzicami. data utworzenia: 30-11-2017

Informujemy,

4 grudnia 2017 roku, tj. poniedziałek o godz. 17:00,

odbędzie się spotkanie z Rodzicami.

Spotkanie z Fryderykiem Chopinem. data utworzenia: 30-11-2017

27 listopada 2017 r. klasa II zaprezentowała montaż słowno-muzyczny na temat Fryderyka Chopina, który przygotowała pod kierunkiem pani Justyny Woźniak.
Uczniowie przybliżyli postać tego wybitnego, polskiego kompozytora i pianisty. Uczniowie wcielili się w postacie nauczycieli, bliskich i samego Fryderyka Chopina. Mogliśmy również posłuchać najpiękniejszych utworów tego wybitnego muzyka. Występ urozmaicił występ Agaty Stępień, która samodzielnie zagrała jedną z kompozycji artysty. Na koniec każda klasa otrzymała krótki test sprawdzający i utrwalający wiadomości uzyskane dzięki prezentacji.