Konsultacje w roku szkolnym 2018/2019. data utworzenia: 29-09-2018

Informujemy,

iz w tym roku szkolnym 2018/2019,

konsultacje będą się odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

od godz. 15:30-16:30, lub w godzinach uzgodnionych z nauczycielami.

Wycieczka do piekarni. data utworzenia: 29-09-2018

26 września 2018 roku uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Justyną Woźniak wybrali się na wycieczkę do piekarni. Podczas wycieczki mieli możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Właściciel piekarni pan Łukasz Armata przedstawił dzieciom proces wypiekania chleba oraz produkty, które są potrzebne do jego wypieku. Uczniów zaciekawiły ogromne maszyny, potężny piec i długie łopaty do wysadzania chleba. Przekonali się, że praca piekarza jest trudna. Chleb jest podstawowym składnikiem naszego pożywienia i choć spożywany codziennie nigdy się nie znudzi. Na zakończenie każdy uczeń został obdarowany ciepłą bułeczką.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Projekt - "Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze" data utworzenia: 25-09-2018

44 uczniów szkół podstawowych z gminy Górno, w tym 4 z naszej szkoły brało udział w projekcie „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze” realizowanym przez Świętokrzyski Park Narodowy. W ramach tego projektu uczniowie wzięli udział w jednodniowej wycieczce, w czasie której uczestniczyli w warsztatach w Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi oraz Muzeum Przyrodniczym na Świętym Krzyżu. Młodzież poznała życie i pracę mieszkańców Gór Świętokrzyskich przed wiekami, a zwłaszcza sposób wytapiania żelaza.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. data utworzenia: 09-09-2018

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i symbolicznym pierwszym dzwonku, pani Dyrektor Lidia Rafalska przywitała zgromadzonych na sali uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie przypomniała o ważnym i tragicznym zarazem dla naszego kraju momencie historycznym jakim był wybuch II wojny światowej, którego 79. rocznica przypadała na dzień 1 września. Przedstawiciele uczniów klasy I wraz z wychowawczynią – panią Ewą Sikorą udali się pod pomnik pomordowanych w czasie wojny mieszkańców Skorzeszyc, który znajduje się przy szkole, by złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze. Następnie, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar poległych w czasie wojny.
Dyrekcja w krótkim przemówieniu przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące m.in.: organizacji pracy szkoły w nadchodzącym roku szkolnym, zmianach w gronie pedagogicznym, przydziale wychowawców i sal lekcyjnych oraz zmianach wynikających z wprowadzenia Nowej Podstawy Programowej.
Ten rok szkolny jest historyczny, ponieważ po raz pierwszy od dwudziestu lat, w murach szkoły ponownie uczy się osiem roczników dzieci. Tym samym wzrosła liczba uczniów naszej szkoły. Ponadto po przeprowadzonej modernizacji uczymy się w jeszcze lepszych warunkach niż dotychczas.
Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów i radosnych chwil w naszej szkole w nowym roku szkolnym.