Dzień Ziemi. data utworzenia: 30-04-2018

23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Akademię i konkursy przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Ewy Sikory wspieranej przez panią Iwonę Wojtachnio. W ramach współzawodnictwa klas na zakończenie przedstawienia przeprowadzono quiz na temat segregacji odpadów, w którym wszyscy uczniowie i przedszkolaki oraz nauczyciele wykazali się doskonałą wiedzą.

Pokaz historyczny. data utworzenia: 30-04-2018

16 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” dla klas 0-VII. Grupa zaprezentowała umundurowanie i wyposażenie oraz broń z różnych epok. Pokaz był wspaniałą lekcją historii na żywo zarówno dla najmłodszych, jak i  dla starszych klas. Tym bardziej, że uczniowie mieli okazję dosłownie „dotknąć” historii, gdyż panowie z grupy rekonstrukcyjnej zapraszali ich do pokazu.

I Miejsce w II Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. data utworzenia: 13-04-2018

12 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Górnie.
W II przeglądzie wzięły udział grupy teatralne ze wszystkich szkół z terenu gminy Górno. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez wójta gminy – p.Przemysława Łysaka, który był  fundatorem nagród dla zwycięzców. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności językowe i artystyczne. Wszystkie spektakle były dowodem zdolności językowych, recytatorskich, muzycznych i tanecznych uczniów. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Magdaleny Jaśkowskiej – nauczycielki języka angielskiego przygotowali spektakl teatralny pt.: „Słowik i róża” - autorstwa Oscara Wilda.  Cześć muzyczną przygotowała p. Katarzyna Kletowska – nauczycielka muzyki, natomiast dekoracje niezawodna p. Justyna Raczyńska.
 Niezwykle wzruszająca inscenizacja poruszyła serca widzów i Jury, o czym świadczyły gromkie brawa i aplauz po występie naszych dzieci. Efektem tego było zajęcie I Miejsca przez uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy!

Misterium Męki Pańskiej. data utworzenia: 29-03-2018

28 marca 2018 roku, w naszej szkole obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klasy VII i wokalistki Mileny Kowalczyk z klasy VI. Przedstawienie przygotowały panie Magdalena Jaśkowska i Jolanta Ozga. Program artystyczny był nastrojowo – refleksyjny, a zarazem bardzo wzruszający, nawiązujący do zbliżających się świąt. Byliśmy świadkami drogi krzyżowej przebytej przez Jezusa. Doskonałym uzupełnieniem przedstawienia były pieśni wielkopostne w wykonaniu zespołu „Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej”, takie jak: Zmartwychwstały Pan, Wykrzykujcie Bogu, czy Maryjo, weź mnie za rękę.

Po programie artystycznym Pani Dyrektor Lidia Rafalska złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zabrakło uroczych upominków dla wszystkich pracowników szkoły w postaci drewnianych króliczków.