Ślubowanie klasy I i Dzień Patrona naszej szkoły. data utworzenia: 24-10-2021

Dziś odbyło się w naszej szkole wielkie wydarzenie- ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość połączona była ze świętem szkoły i rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Proboszcza Włodzimierza Jastrząba. Swoją obecnością zaszczycili nas zastępca wójta Gminy Górno Pan Arkadiusz Kubiec oraz kierownik Samorządowego Centrum Oświaty - Pani Barbara Raczyńska. Całą uroczystość uświetniły przepiękne występy naszych zdolnych uczniów. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy.
Występy naszych zdolnych pierwszaków. Występy uczniów oglądała zaprzyjaźniona szkoła na Ukrainie w ramach międzynarodowej współpracy szkół.

Dzień Patrona naszej szkoły nasi uczniowie spędzili w atmosferze zabawy i gier zespołowych upamiętniających życie i twórczość Jana Pawła II. Liczne konkurencje przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Iwony Wojtachnio i Pani Magdaleny Jaśkowskiej.

Dzień Nauczyciela 2021. data utworzenia: 13-10-2021

„Dziś zaiste jest okazyja,
aby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tego ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,
a fortuna niech nie mija Waszego domostwa.
Ty zaś, szlachetne zdrowie,
ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.
Tego Wam życzą wdzięczne basałyki
- Anno Domini 2021.”

Takimi życzeniami uczniowie naszej szkoły wyrazili swoje wyrazy wdzięczności i uczcili to święto. „DZIĘKUJEMY” za codzienny trud, cierpliwość i serce okazywane nam każdego dnia.
W obecności Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły przebiegła jakże ważna uroczystość – Dzień Komisji Edukacji Narodowej – potocznie Dzień Nauczyciela. Uczniowie dali wszystko co najlepsze z siebie aby wyrazić swoją wdzięczność. Były tańce, w wykonaniu Klaudii Gałki, śpiew, w wykonaniu uczniów klasy V: Kai Dzioby, Oliwii Maciejewskiej i Antoniego Koziora.
Swój odkryty talent zaprezentował Kacper Krajcarz, przenosząc nas w świat muzyki klasycznej Ludwika Von Bethovena, prezentując utwór „Dla Elizy”. Najśmieszniejszym momentem uroczystości był skecz, w wykonaniu uczniów klasy VIII – przedstawiający „Dzień z życia Ósmoklasisty”.
Nie zabrakło życzeń, podziękowań i wzajemnej radości. Nad całością uroczystości sprawowały pieczę opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Gratulujemy pomysłów.

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki data utworzenia: 13-09-2021

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.

Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

W naszej szkole będziemy obchodzić ten dzień w najbliższą środę.

Zapraszamy na film. Link poniżej:

źródło:https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/09/miedzynarodowy-dzien-kropki/