Dzisiaj jedenastoosobowy patrol 17 dh ze Skorzeszyc spotkał się na Bukówce, by rozpocząć zdobywanie Górskiej Korony Kielc. Rajd był również treningiem przed czekającym nas w czerwcu ,,Świętuchem"#68HRŚ, #idziemynaświętucha. I chociaż trasa nie do końca przypomina świętokrzyską czarownicę, to wyobraźnia i przygoda są równie ważne. Zadania rajdowe przygotowały druhny zastępowe, które ukończyły niedawno hufcowy kurs funkcyjnych ,,Per Aspera ad Astra". Ponadto była możliwość, by z okazji niedawno obchodzonego Dnia Ziemi wykonać służbę i posprzątać tę część niebieskiego szlaku, którą szliśmy. Drużynowy przekazał również okolicznościowe plakietki z okazji DMB, które przysłał Wydział Zagraniczny GK ZHP w związku z udziałem 17 dh w tegorocznej Akcji Łączenia Drużyn. Pogoda dopisała, więc nastroje również były słoneczne. Czuwaj!
Dzisiaj w Chęcinach odbył się Wiosenny Rajd Hufca ZHP Kielce-Powiat, w którym wzięła udział 17 dh ze Skorzeszyc. W harcerskich zmaganiach na trasie uczestniczyło blisko 170 harcerzy i instruktorów. Ponadto harcerze zwiedzili zamek królewski, Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej oraz ,,Niemczówkę". Czuwaj!
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach
Skorzeszyce, 26-008 Górno
tel/fax: 41 30 23 008
email: spskorzeszyce@o2.pl
© 2011 - 2026 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone