Święto 3 Maja w nauczaniu zdalnym. data utworzenia: 02-05-2021

W tym roku szkolnym, szczególnie obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zamek Królewski w Warszawie zaprosił do udziału w projekcie pt. 3 maj po królewsku (https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/3maj-po-krolewsku/_nocache).
W ramach projektu, korzystaliśmy z:
- projekcji filmu: Konstytucja 3 maja. Historia prosto z Zamku
- zapoznania się z aktem prawnym Konstytucji 3 maja (pdf).

Ponadto, można było skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji, dzięki którym można zaangażować uczniów z każdego poziomu edukacji i w atrakcyjny, a jednocześnie  prosty sposób, zrealizować wymagania podstawy programowej dotyczącej tematu Konstytucji 3 maja.

Pod linkiem więcej informacji:

W ramach lekcji historii, klasy 4-8 zostały zapoznane z historią powstania konstytucji. Przygotowali projekty związane z tym świętem, śpiewali pieśni patriotyczne – uczeń klasy IV wykonał nagranie pieśni.  Ponadto, uczniowie wykonali krzyżówki, klasy 4-8 różne projekty o postaciach związanych z konstytucją, wykreślanki i łamigłówki historyczne. Korzystaliśmy z różnych aplikacji i programów edukacyjnych do tworzenia krzyżówek, łamigłówek i prac wykreślanek. Swoją pracą, galowym strojem i zaangażowaniem, uczniowie naszej szkoły, przypomnieli o ważności tego święta. Miłym akcentem był wirtualny spacer po Zamku Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie widzianego oczami dziecka:

Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię” data utworzenia: 22-04-2021

Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

Święto to jest okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania” Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.
Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:
1. odmawiaj (refuse),
2. ograniczaj (reduce),
3. wykorzystaj ponownie (reuse),
4. recyklinguj (recycle),
5. kompostuj (rot).

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody ogłaszają konkurs:
„Coś z niczego”- wykonaj z odpadów przedmiot użyteczny np. ozdobę, zabawkę, przyrząd itp. lub nakręć film na temat związany z zasadami  5R (segregowanie odpadów, likwidacji dzikich wysypisk śmieci). Każda praca zostanie nagrodzona punktami, stopniem z plastyki lub techniki, natomiast najlepsze prace zostaną przekazane na konkurs wojewódzki.

Podpisane prace należy przynieś do szkoły do 7 maja 2021 r.

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych data utworzenia: 09-02-2021

Ogłaszamy o naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych.

Poniżej pliki do pobrania:

Spotkanie z Rodzicami. data utworzenia: 01-12-2020

Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas, terminarz w linku poniżej:

harmonogram spotkań