Szukaj:

II Miejsce w piłce nożnej. data utworzenia: 20-10-2023

 W zeszły wtorek, w Cedzynie odbył się turniej piłki nożnej. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zdobywając II miejsce. Gratulujemy uczniom i trenerowi Panu Sławomirowi Jakubowskiemu. 

250 - lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. data utworzenia: 14-10-2023

13 pażdziernika, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali wspaniałą akademię podczas której nie zabrakło uśmiechu, wzruszenia i wdzięczności. Każdy nauczyciel otrzymał medal i tytuł, który nadała mu społeczność szkolna.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi oraz wręczyła naszej szkolnej drużynie harcerskiej chusty. Dziękujemy Uczniom za piękne występy i słowa wdzięczności.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w wykonywanym zawodzie.

Projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. data utworzenia: 05-10-2023

,,Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?” – lekcja z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Projekt: Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?
W klasie II odbyła się pierwsza lekcja z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Tematem lekcji było: Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?
 
Na lekcji uczniowie obejrzeli film, w którym nauczycielka opowiadała o tym, czy da się ćwiczyć swoją uwagę. Następnie uczniowie aktywnie odpowiadali na zadane pytania, dotyczące obejrzanego filmu. W dalszej części lekcji uczniowie wykonali dwa ćwiczenia: - ćwiczenie uważności ciała i obserwacja oddechu. Na zakończenie zajęć uczniowie prezentowali swoje rysunki i podzielili się obserwacjami swojego oddechu. Wszyscy z dużym zaangażówaniem uczestniczyli w zajęciach.
 

Laptopy dla czwartoklasistów. data utworzenia: 02-10-2023

Dziś Wójt Gminy Górno - Pan Przemysław Łysak wręczył laptopy dla czwartoklasistów, którzy przybyli do szkoły wraz z Rodzicami. Podczas wręczania nagród obecna była również Dyrektor SCO w Górnie -  Pani Barbara Raczyńska.

Po wręczeniu komputerów odbyła się krótka prezentacja wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji. Pani Dyrektor Lidia Rafalska wraz z nauczycielami podziękowała za przybycie oraz życzyła młodym użytkownikom wielu sukcesów w podboju cyfrowego świata.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2023 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone