Spotkanie z Rodzicami. data utworzenia: 15-11-2021

Zapraszamy na spotkanie z Rodzicami.

W związku z pandemią Covid-19, należy zachować reżim sanitarny.

Spotkania będą się odbywać dla każdej z klas, według następującego planu:

17 listopada 2021r. - klasa 4 - godz. 16:00 - sala 34

17 listopada 2021r. - klasa 5 - godz. 16:00 - sala 37

17 listopada 2021r. - klasa 7 - godz. 16:00 - sala 33

17 listopada 2021r. - klasa 6 - godz. 17:00 - sala 44

17 listopada 2021r. - klasa 8 - godz. 17:00 - sala 33

18 listopada 2021r. - klasy I  i II  - godz. 16:00

18 listopada 2021r. - klasa III - godz. 17:00

19 listopada 2021r. -Oddziały przedszkolne i Punkt przedszkolny

Pamiętajmy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości. data utworzenia: 11-11-2021

Oni wszyscy zostaną w mej myśli i drodze żywota
Jak kompas pokażą mi drogę gdzie cnota
Jeśli zapomnę o nich ,Ty, Boże na niebie
Zapomnij o mnie…

A.Mickiewicz

Słowami słynnego poety i wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, powitaliśmy wszystkich na uroczystym apelu, który był poświęcony 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Cała spoleczność szkolna uczciła to święto tradycyjnym pochodem niepodległościowym, w trakcie, którego towarzyszyły nam znane patriotyczne pieśni.
Po odśpiewaniu hymnu, wszyscy uczniowie utworzyli żywą flagę. Całość akademii uświetnił występ ucznia klasy V, Wojciecha Krzyśka, który pięknie zagrał na trąbce Rotę.
Program przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Magdaleny Jaśkowskiej, Iwony Wojtachio, Justyny Wożniak we współracy z Paniami Katarzyną Kletowską, Agnieszką Piotrowską i Panią Justyną Raczyńską.

#SzkołaPamięta 2021 data utworzenia: 29-10-2021

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Nasza szkoła wzięła udział w tej ważnej akcji.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie naszej szkoły udali się na pobliski pomnik poświęcony mieszkańcom Skorzeszyc - ofiarom II wojny światowej. Nauczyciele również prowadzili z uczniami rozmowy o ważnych postaciach z naszego regionu, jak również o pielęgnowaniu tradycji świąt zapisanych.

Ślubowanie klasy I i Dzień Patrona naszej szkoły. data utworzenia: 24-10-2021

Dziś odbyło się w naszej szkole wielkie wydarzenie- ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość połączona była ze świętem szkoły i rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Proboszcza Włodzimierza Jastrząba. Swoją obecnością zaszczycili nas zastępca wójta Gminy Górno Pan Arkadiusz Kubiec oraz kierownik Samorządowego Centrum Oświaty - Pani Barbara Raczyńska. Całą uroczystość uświetniły przepiękne występy naszych zdolnych uczniów. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy.
Występy naszych zdolnych pierwszaków. Występy uczniów oglądała zaprzyjaźniona szkoła na Ukrainie w ramach międzynarodowej współpracy szkół.

Dzień Patrona naszej szkoły nasi uczniowie spędzili w atmosferze zabawy i gier zespołowych upamiętniających życie i twórczość Jana Pawła II. Liczne konkurencje przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Iwony Wojtachnio i Pani Magdaleny Jaśkowskiej.