Szukaj:

Eksperymenty czterech żywiołów. data utworzenia: 27-10-2023

Dziś uczniowie klasy 8 i 7 zaprezentowali wspaniały pokaz naukowy. Uczniowie zostali laureatami konkursu ekologicznego. Zaprezentowali siłę 4 żywiołów wody, ognia, ziemi i powietrza. Pani Dyrektor pogratulowała laureatom i nauczycielom. Jesteśmy dumni z takich Wychowanków.

Ślubowanie klasy I oraz Dzień Patrona szkoły. data utworzenia: 26-10-2023

Dziś w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy 1. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas wiewójt Pan Arkadiusz Kubiec, dyrektor SCO w Górnie Pani Barbara Raczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Karyś.

Uczniowie klasy 1 przedstawili piękny program artystyczny. Wicewójt wręczył w imieniu Pana Wójta prezent dla pierwszaków. Po uroczystości ślubowania program artystyczny o Janie Pawle II przedstawiła klasa 8, w związku z obchodzonym dziś Świętem Szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Witamy pierwszaków wśród uczniów naszej szkoły i życzymy im sukcesów w nauce i dużo radości czerpanej ze zdobywania wiedzy.

Diecezjalna Rodzina Szkół im. Świętych i Błogosławionych data utworzenia: 26-10-2023

Ksiądz biskup Jan Piotrowski powołał do istnienia Diecezjalną Rodzinę Szkół im. Świętych i Błogosławionych. Tworzą ją dzieci i młodzież ze szkół noszących imię Świętych i Błogosławinych. Uroczysta inauguracja działalności tej społeczności odbyła się w środę, 25 października 2023 r. Nasi uczniowie pod opieką Pani Dyrektor oraz Pani Joli Ozgi uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. Kilku uczniów udzieliło nawet wywiadu dla lokalnych mediów. Poniżej fragment wywiadu z naszymi uczniami. 
Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach zgodnie twierdzą, że jest to bardzo ważna inicjatywa.
- W naszej szkole każdego dnia staramy się kierować wartościami, które swoim życiem przekazał nam nasz patron - święty Jan Paweł II, ale bardzo się cieszymy z tego, że teraz będziemy mogli spotykać się też z uczniami innych katolickich szkół. Będziemy wspólnie podejmować różne działania, dzięki którym nie tylko lepiej poznamy siebie, ale również pogłębimy naszą wiarę – powiedziała Agata Stępień ze Skorzeszyc.
- Myślę, że przynależność do Rodziny Szkół Świętych będzie dla nas także jeszcze większą motywacją do tego, by poszerzać wiedzę na temat patronów naszych szkół. Będziemy ich głębiej poznawać i wcielać w życie ich naukę i wartości – powiedział Jakub Krzysiek, uczeń tej samej szkoły.
- Mamy nadzieję, że takich wspólnych spotkań i wydarzeń będzie jak najwięcej. Bardzo dziękujemy księdzu biskupowi za to dzieło – uzupełniła Hanna Janic z SP im. Jana Pawła II.”
 
Więcej na stronie 

Akcja ,,Pola nadziei" data utworzenia: 20-10-2023

Dzisiaj, w ramach akcji ,,Pola nadziei", szkolny wolontaraiat posadził cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia.

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2023 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone