Szukaj:

Dzień bezpiecznego Internetu. data utworzenia: 08-02-2024

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 4-8 wzięli udział w szkolnym turnieju wiedzy o cyberbezpieczeństwie. To kolejne działanie w I Gminnym Konkursie "CYBERBEZPIECZNA SZKOŁA". Uczniowie klas 4-8 rywalizowali z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Pierwsze miejsce w turnieju zdobył Jakub Krzysiek - klasa 8, drugie miejsce Jagoda Karyś klasa 6, 3 miejsce - Jakub Posłuszny klasa 6. Gratulujemy zwycięzcom. 
Ponadto uczniowie uzupełnili ankietę dotyczącą cyberzagrożeń z jakim się spotkali. Na szkolnych korytarzach widniały hasła nawołujące do właściwych postaw w sieci. Uczniowie również podczas przerw mogli zapoznać się z gazetką na temat cyberbezpieczeństwa i właściwych zasad postepowania W SIECI.
 Wśród uczniów przeprowadzono ankietę na temat cyberprzemocy. Wyniki zaprezentowano na apelu.

Sukces w rozgrywkach gminnych!!! data utworzenia: 08-02-2024

Miło nam poinformować, że 6 lutego nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w piłce siatkowej w rozgrywkach gminnych, a dziś 7 lutego reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w piłce siatkowej chłopców w rozgrywkach gminnych. Jesteśmy bardzo dumni.

Gratulujemy uczniom i panu Sławomirowi Jakubowskiemu

Ulotka informacyjna. data utworzenia: 08-02-2024

 6 lutego 2024 Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymali ulotkę informacyjną. Dzieciństwo naszych uczniów to dorastanie „ze smartfonem w ręce”. Biegła, wręcz naturalna umiejętność korzystania z urządzeń elektronicznych i narzędzi cyfrowych nie oznacza jednak, że świadomość zagrożeń jest równie intuicyjna. Ferie zimowe to idealny czas dla dziecka i rodzica na świadome towarzyszenie dziecku w cyfrowym świecie. Na ulotce rodzice znajdą link do rządowej strony, gdzie mogą zapoznać się  z narzędziami do kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim rodzic jest w stanie filtrować treści dostarczane dziecku przez gry, strony internetowe, czy filmy. Kontrola rodzicielska jest narzędziem, które pomoże Ci mądrze nadzorować aktywność dziecka w sieci, ustalić reguły korzystania z Internetu i aplikacji oraz uchronić przed niebezpieczeństwami ze strony cyberprzestępców, czy ekspozycji na nieodpowiednie treści.

Memoriał URSZULI MARCINIAK. data utworzenia: 08-02-2024

 
1 lutego 2024 r. została ogłoszona lista finalistów Memoriału Urszuli Marciniak - konkursu łamigłówek diagramowych. Wśród nich znalazły się cztery uczennice klasy 6: Jagoda Karyś, Amelia Wąchocka, Amelia Kozior oraz Aleksandra Pindral. Gratulujemy.
Finał 25 marca. Trzymamy kciuki

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2024 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone