Szukaj:

,,Jak skutecznie działać w zespole?” – zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w klasie II. data utworzenia: 15-11-2023

Uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć uczyli się jak skutecznie działać w zespole. Na przykładzie działań w zespole drużyny strażackiej dowiedzieli się, że skuteczna współpraca opiera się na zaufaniu, odpowiedzialności, zrozumieniu, na posiadaniu wspólnego celu, jasnego podziału zadań, sprawnej komunikacji, wzajemnego szacunku, gotowości do rozwiązywania konfliktów. Każdy w zespole ma określoną rolę, którą pełni, na jej czele stoi lider, który kieruje działaniami.

Najwięcej emocji wzbudziło Marshmallow Challenge – czyli piankowe wyzwanie. Pięć zespołów miało zbudować z makaronu wieżę w 18 minut. Budowanie wieży okazało się wyjątkowo trudnym zadaniem. Zadanie pokazało, że w pracy zespołowej, ważna jest współpraca i zaangażowanie wszystkich. W ramach podsumowania zajęć i treningu działania w zespole uczniowie stworzyli „Kodeks skutecznej współpracy w zespole”.

 

105. Rocznica Odzyskania Niepodległości. data utworzenia: 13-11-2023

Dzisiaj tj. 13 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzień 11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie naszej szkoły pod opieką  p. Magdaleny Jaśkowskiej – nauczycielki historii oraz p. Patrycji Dudy – nauczycielki muzyki, opowiedzieli nam, co działo się na terenie naszego kraju w ciągu tych strasznych lat niewoli. Przeprowadzili uczniów zebranych na sali przez najważniejsze daty naszej historii, tj. lata rozbiorów, powstań narodowych I wojny światowej oraz czas utworzenia przez Józefa Piłsudskiego legionów Polskich, które przyniosły nam wolność i niepodległość.
Ponieważ 11 listopada to bardzo ważne święto państwowe, a zarazem wydarzenie historyczne, uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod hasłem: „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Nie zabrakło takich utworów jak Wojenko, wojenko czy Przybyli ułani pod okienko.
Podniosłość sytuacji potęgowała piękna dekoracja podkreślająca wielkość tych, którzy na przestrzeni wieków bronili suwerenności państwa polskiego. Podziękowania za pomoc w dekoracji składamy p. Iwonie Wojtachnio, p.Justynie Raczyńskiej oraz p. Izabeli Krzysiek.

Szkoła do hymnu! data utworzenia: 11-11-2023

Nasza szkoła wzięła udzial w akcji Szkoła do hymnu. Cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem odśpiewała hymn narodowy celebrując 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Świętokrzyskie żegluje. data utworzenia: 27-10-2023

Informacje o akcji pod linkiem:

 świętokrzyskie zegluje

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2023 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone