Szukaj:

Krótki film o naszej szkole. data utworzenia: 09-05-2016

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole.

https://www.youtube.com/embed/6B0YtgPy3yk

Zakończenie szkoleń dla nauczycieli. data utworzenia: 21-03-2016

14 marca 2016 r. zakończyły się szkolenia: z języka angielskiego na poziomie A1 i A2 oraz międzykulturowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie „Twórczy nauczyciel – Twórczy uczeń – w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Unii Europejskiej ERASMUS + (2014-2020), Akcji KA1: „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, Sektor: „Edukacja szkolna” pod nazwą: przygotowanie uczestników Programu Unii Europejskiej ERASMUS + (szkolenie językowo-kulturowe). W szkoleniach wzięli udział nauczyciele uczący w szkołach na terenie Gminy Górno oraz pracownicy UG Górno. W ramach wyjazdów studyjnych nauczyciele z Gminy Górno zapoznają się z pracą i funkcjonowaniem szkół partnerskich z Anglii, Włoch i Hiszpanii.

Spotkanie - program Erasmus+: Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe oraz Młodzież. data utworzenia: 04-03-2016

Blisko 70 dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz szkół, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym programu Erasmus+ wszystkich trzech sektorów: Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe oraz Młodzież w województwie świętokrzyskim.

więcej

Szkolenie z języka angielskiego dla nauczycieli. data utworzenia: 26-01-2016

F:\ERASMUS +\PROMOCJA\EU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg„Nieważne skąd pochodzisz. Ważne dokąd zmierzasz”.

Brian Tracy

Podczas tegorocznych ferii całe Grono Pedagogiczne z naszej szkoły chodzi do szkoły. Część nauczycieli pełni funkcje opiekuńczo-wychowawcze, organizując zajęcia rozwijające dla chętnych dzieci, a druga grupa nauczycieli zgłębia język angielski na kursie w ramach projektu „Twórczy Nauczyciel – Twórczy Uczeń – w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji”, który powstał z inicjatywy władz samorządowych Gminy Górno i realizowany jest w ramach Programu Erasmus + akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w sektorze Edukacja szkolna. Nasza szkołę w projekcie będą reprezentować: pani Dyrektor Lidia Rafalska, pani Katarzyna Kletowska – nauczyciel muzyki i języka angielskiego, pani Justyna Raczyńska – nauczyciel plastyki i zajęć technicznych oraz pan Grzegorz Szczepański – nauczyciel języka polskiego. 

Władze Gminy Górno w ramach programu Erasmus+ nawiązały współpracę z partnerami zagranicznymi z Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Uczestnikami projektu są przedstawiciele Jednostki Samorządu Terytorialnego jako organu prowadzącego szkoły, dyrektorzy i nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy (począwszy od przedszkoli po szkoły gimnazjalne) –w projekcie zaplanowano 66 mobilności, łącznie w wyjazdach szkoleniowych (tzw. job shadowing) do włoskich, angielskich i hiszpańskich placówek oświatowych udział wezmą 44 osoby.

Główne cele projektu to doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie:

- nauczania dwujęzycznego (CLIL) w celu podniesienia umiejętności uczniów w zakresie praktycznego posługiwania się językiem obcym,

- efektywnego i kreatywnego wykorzystania ICT w procesie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów, 

- kształtowania u uczniów kompetencji obywatelskiej ukierunkowanej na rozwój postawy przedsiębiorczości,

- identyfikowania potrzeb i szans rozwojowych gminy i szkół możliwych do zaspokojenia we współpracy z partnerem zagranicznym.

W projekcie „Twórczy Nauczyciel – Twórczy Uczeń – w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji” partnerem zagranicznym edukacyjnego konsorcjum Gminy Górno są trzy szkoły: Istituto Comprensivo „Falcone e Borsellino” z Włoch,  Instituto de Educación Secundaria ,,Castillo del Águila” z Hiszpanii oraz Skinners’ Academy z Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2024 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone