Szukaj:

Prelekcja na temat cyberprzemocy w ramach realizacji projektu: "Szybuj bezpieczniej w internetowej chmurze" data utworzenia: 13-05-2023

W naszej szkole odbyła się prelekcja na temat cyberbezpieczeństwa oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Działanie to jest jedną z aktywności w ramach realizacji projektu Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2023. Cele projektu to:
  • Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.
  • Promocja hasła Dnia Bezpiecznego Internetu 2023  Działajmy razem! poprzez realizowane konkursy dla uczniów.
  • Nabycie przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych.
  • Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.
  • Rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.

Konkurs "Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko"- Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. data utworzenia: 13-05-2023

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Swiętokrzyskiego "Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko".

wiecej informacji pod linkiem:

https://www.swietokrzyskie.pro/konkurs-oszczedzaj.../

Program Erasmus + w Gminie Górno. Szkolenie nauczycieli w Grecji. data utworzenia: 13-05-2023

Gmina Górno to samorząd innowacyjny, nowoczesny i dbający o edukację - potwierdzeniem tego  jest przyznawany Gminie corocznie w ogólnopolskim konkursie tytuł „Samorządowego Lidera Oświaty”. Wójt gminy Górno pan Przemysław Łysak to wielki zwolennik i propagator programów Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego: Erasmus+, Lifelong Learning Programme – „Uczenie się przez całe życie”.
 
Ostatni tydzień kwietnia br. grupa 20 przedstawicieli środowiska edukacyjnego z gminy Górno spędziła w Grecji na intensywnym szkoleniu w ramach programu Erasmus+. 
Uczestnicy kursu „ICT in Education” poznali najnowsze, innowacyjne narzędzia i rozwiązania edukacyjne: począwszy od prywatności i bezpieczeństwa danych w edukacji – według europejskich standardów, ewolucję serwisów internetowych od Web 1.0 (rok 1989) po współczesne Web 3.0 i technologię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR-VR). Dzięki warsztatom praktycznym każdy uczestnik stworzył swoje osobiste e-portfolio, zbudował bloga, własne viki. Poznaliśmy nowe narzędzia do zarządzania klasą i platformy przydatne i wykorzystywane w nauczaniu zdalnym i hybrydowym, aplikacje do tworzenia testów, quizów oraz monitoringu i oceniania postępów uczniów w edukacji (m. in. nearpod). Zachwyciły nas warsztaty związane z gamification i games-based learning – grywalizacja i nauka oparta na grach – trendy wchodzące powoli również do polskiej szkoły (Minecraft w edukacji, National Geographic, Funbrain, Blabberize). Nauka poprzez zabawę: wykorzystanie w edukacji powszechnych w życiu codziennym kodów QR czy aplikacja Quiver łącząca technologię rozszerzonej rzeczywistości z tradycyjnymi prostymi kolorowankami. – wszystkie nowinki ICT przywiezione z Grecji implementujemy na pewno w naszych szkołach.
 
Kurs w Grecji był to pierwszy wyjazd – szkolenie zagraniczne konsorcjum w ramach akredytacji przyznanej gminie Górno przez Narodową Agencję programu Erasmus+ na lata 2021-2027 (Erasmus+, „Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”, sektor „Edukacja szkolna”). Projekt powstał z inicjatywy władz samorządowych gminy Górno. Liderem konsorcjum oraz pomysłodawcą projektu jest Wójt gminy Górno – pan Przemysław Łysak, koordynatorem działań projektowych pani Barbara Raczyńska – kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie.

Wycieczka do Łodzi. data utworzenia: 05-05-2023

 
4 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili łódzkie orientarium i zoo. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.
Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Nasi goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Orientarium i reszta ZOO są dostępne dla zwiedzających cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane.
W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. 
Następnie spacerowali ulicą Piotrkowską. Ulica Piotrkowska to najsłynniejszy deptak w Polsce. Jest to wizytówka miasta, którą musi zobaczyć każdy turysta, który przyjeżdża do Łodzi. Piotrkowska ma ponad 4 kilometry długości i ciągnie się pomiędzy dwoma placami – Wolności oraz Niepodległości. Piotrkowska od początku była ważna dla miasta, bo właśnie wokół niej Łódź się rozbudowywała. Tutaj koncentrowało się życie mieszkańców. Podobnie jest dzisiaj, bo w tej lokalizacji mieszczą się liczne kawiarnie, puby i restauracje, w których bywają łodzianie.
W latach 90. XX wieku ulica Piotrkowska została odnowiona i zamieniona w deptak. Wiele rozpadających się eklektycznych kamienic wyremontowano, by nie straszyły odpadającym tynkiem fasad. Wymieniono bruki oraz dodano stylowe elementy małej architektury.
Na Piotrkowskiej znajdziemy również wiele charakterystycznych dla miasta pomników: Ławeczkę Tuwima, Misia Uszatka czy Trzech Fabrykantów. Tutaj też znajduje się Aleja Gwiazd, której pomysłodawcą był Jan Machulski.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2024 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone