,,Jak skutecznie działać w zespole?” – zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w klasie II. 15.11.2023, 20:09

Uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć uczyli się jak skutecznie działać w zespole. Na przykładzie działań w zespole drużyny strażackiej dowiedzieli się, że skuteczna współpraca opiera się na zaufaniu, odpowiedzialności, zrozumieniu, na posiadaniu wspólnego celu, jasnego podziału zadań, sprawnej komunikacji, wzajemnego szacunku, gotowości do rozwiązywania konfliktów. Każdy w zespole ma określoną rolę, którą pełni, na jej czele stoi lider, który kieruje działaniami.

Najwięcej emocji wzbudziło Marshmallow Challenge – czyli piankowe wyzwanie. Pięć zespołów miało zbudować z makaronu wieżę w 18 minut. Budowanie wieży okazało się wyjątkowo trudnym zadaniem. Zadanie pokazało, że w pracy zespołowej, ważna jest współpraca i zaangażowanie wszystkich. W ramach podsumowania zajęć i treningu działania w zespole uczniowie stworzyli „Kodeks skutecznej współpracy w zespole”.