Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię” 22.04.2021, 07:44
Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

Święto to jest okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania” Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.
Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:
1. odmawiaj (refuse),
2. ograniczaj (reduce),
3. wykorzystaj ponownie (reuse),
4. recyklinguj (recycle),
5. kompostuj (rot).

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody ogłaszają konkurs:
„Coś z niczego”- wykonaj z odpadów przedmiot użyteczny np. ozdobę, zabawkę, przyrząd itp. lub nakręć film na temat związany z zasadami  5R (segregowanie odpadów, likwidacji dzikich wysypisk śmieci). Każda praca zostanie nagrodzona punktami, stopniem z plastyki lub techniki, natomiast najlepsze prace zostaną przekazane na konkurs wojewódzki.

Podpisane prace należy przynieś do szkoły do 7 maja 2021 r.