Filmowe zaproszenie na spektakl „Romeo i Julia". 19.06.2015, 17:07

W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie pilotażowym „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności”, który realizowaliśmy pod kierunkiem i we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Dzieci z klasy V i VI brały udział w lekcjach muzyki, historii oraz plastyki, które były prowadzone w języku angielskim lub częściowo w języku angielskim, a częściowo – polskim. Efektem naszych działań jest nagranie Zaproszenia na spektakl „Romeo i Julia". Uczniowie uczyli się śpiewu i recytacji w języku angielskim, doskonalili poprawną wymowę i płynność wypowiedzi, poznali postać Williama Shakespeare’a oraz pogłębiali swoją wiedzę na temat przełomu epok: renesansu i baroku m.in. wykonanie tańca z epoki w strojach historycznych.