II miejsce w konkursie wojewódzkim „Odkrywamy tajemnice zwierząt kręgowych- ssaki” 18.11.2017, 17:28

15 listopada 2017 r. odbył się Turniej Wiedzy Przyrodniczej uczniów klas I-III, organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Kielcach. Temat konkursu brzmiał „Odkrywamy tajemnice zwierząt kręgowych- ssaki”.
W konkursie wzięło udział 15 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna uczniów. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość wiadomości i umiejętności rozpoznawania, występowania, biologii, ochrony i znaczenia dla środowiska zwierząt kręgowych-ssaków. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania o charakterze intelektualnym i czynnościowym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III: Amelia Czaja, Nikola Imiołek, Mateusz Piotrowski, którzy zdobyli zasłużone II miejsce. Do udziału w konkursie uczniów przygotowała p. Ewa Sikora.
W nagrodę nasza szkoła otrzymała sprzęt nagłaśniający za ponad 900 złotych, a dzieci - plecaki podróżne i dyplomy.
Za co składamy serdeczne podziękowania pani Beacie Antoszewskiej Prezes Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Kielcach.