Lekcja multimedialna oraz seans filmowy pt. „Balerina”. 17.10.2018, 20:17

9 października 2018 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w lekcji multimedialnej oraz seansie filmowym pt. „Balerina”.
Spotkanie odbyło się w kinie Moskwa w Kielcach. Dzieci podczas lekcji przekonały się: jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie; kim jest taper i na czym polega jego praca; poznali wiele instrumentów i zwyczajów muzycznych z różnych zakątków świata; doświadczali jak nagrywa się muzykę do filmu; dowiedzieli się jak wyglądało kino na początku swojego istnienia. Po warsztatach obejrzeli piękny, animowany film „Balerina”, która zachwycał swą choreografią, wpadającą w ucho muzyką oraz ciekawymi zwrotami akcji. Uroczy i zabawni bohaterowie, którzy wystąpili w filmie, zarażają swoimi pasjami i uczą mądrych rzeczy na temat przyjaźni.
Korzystając z pięknej pogody, po skończonej lekcji wszyscy wyruszyli na spacer po kieleckim parku. Uczniowie podziwiali kolorowe ptaki, znajdujące się w parku oraz uroki „Złotej polskiej jesieni”.