X Rajd edukacyjny „Puszcza Jodłowa” 20.10.2018, 09:59

19 października czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w X jubileuszowym rajdzie edukacyjnym „Puszcza Jodłowa”. W rajdzie brało udział 15 szkół, w tym 5 z naszej gminy. Na trasie szlaku niebieskiego im. Edwarda Wołoszyna prowadzącego na Miejską Górę 426 m n.p.m. i do Bodzentyna zlokalizowane były stanowiska konkursowe, na których uczestnicy rozwiązywali testy, quizy i zagadki przyrodnicze – rozpoznawali liście drzew, owoce i nasiona, zdjęcia różnych gatunków zwierząt zamieszkujących Świętokrzyski Park Narodowy. Rajd zakończył się ogniskiem i spotkaniem z sokolnikami. Dzięki ilości zdobytych punktów otrzymaliśmy zaproszenie na całodniową bezpłatną wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.