Konstytucja 3 Maja. data utworzenia: 01-05-2024

„O, coś większego Polska dziś święci!
To Konstytucja Trzeciego Maja!
Akt wielki, ważny, godny pamięci,
co naród cały jednością spaja. (...)”

(Z. Dzikiewiczówna „Dzień 3 Maja”)

30 kwietnia w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się niezwykła akademia, na którą złożył się montaż słowno- muzyczny.
Uczniowie przedstawili wspaniałą lekcję historii, obrazując okoliczności i przyczyny powołania drugiej w świecie, a pierwszej w Europie Konstytucji 3 Maja 1791 roku.
Całość przedstawienia uświetniał śpiew wokalistkek – uczennicy klasy VII - Oliwii Maciejewskiej, Mai Syski - uczennicy klasy IV, oraz wszystkich dziewcząt z klasy VII. Przedstawienie ubogacili chłopcy: Wojciech Krzysiek z klasy VII - grą na trąbce oraz Filip Piotrowski z klasy V grą na keyboardzie.
Tak wymowna dekoracja, piękna recytacja i wyraźny śpiew sprawiły, że w sali panowała idealna cisza, spokój i skupienie. Dzięki tej uroczystości poznaliśmy cząstkę naszej historii, bo naród, który nie zna własnej historii skazany jest na zagładę.

Pani Dyrektor, Pan Grzegorz Szczepański oraz Pan Sławomir Jakubowski przekazali stroje harcerskie sfinansowane przez Wójta Gminy Górno - Pana Przemysława Łysaka.
Na zakończenie cała społeczność szkolna utworzyła czerwone serce dla Polski.

Debata Oxfordzka. data utworzenia: 14-04-2024

W miniony piatek, przedstawiciele uczniów klasy 8 uczestniczyli w debacie oksfordzkiej związanej z tematyką Unii Europejskiej. Jest to projekt realizowany przez Młodzieżową Radę Gminy.

Wizyta w Mauzoleum Wsi Kieleckiej w Michniowie. data utworzenia: 14-04-2024

To miejsce na długo pozostanie w naszej pamięci...
Dzisiaj odbyliśmy wycieczkę do Mauzoleum Martyrologii w Michniowie. Po żywej lekcji historii, odbyły się warsztaty pn. 'Wojna oczami dziecka'. Na koniec odbyła się gra terenowa na świeżym powietrzu. Na szczęście dopisała nam pogoda.

Spotkanie z Rodzicami. data utworzenia: 06-04-2024

Informujemy,

iż spotkanie z Rodzicami odbędzie się 11 kwietnia 2024r. tj. czwartek.

Wychowanie przedszkolne i I-III - godz.16.30
Klasy IV-VIII - 17.30

Zapraszamy wszystkich Rodziców i Opiekunów.