Klub Bezpiecznego Puchatka’’ data utworzenia: 07-12-2013

Uczniowie pierwszej klasy od 1 września 2013 roku uczestniczyli w projekcie pod nazwą ,,Klub Bezpiecznego Puchatka’’.

W ramach projektu uczniowie zdobyli wiadomości na temat bezpieczeństwa w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. Pod kierunkiem wychowawcy nauczyli się rozpoznawać przedmioty niebezpieczne, których używać mogą tylko pod nadzorem dorosłych, wiedzą jak bezpiecznie bawić się w szkole i na podwórku, jak reagować w sytuacji zagrożenia, poznali numery alarmowe, zasady ruchu drogowego, znaki i sygnalizację świetlną.

W ramach  projektu odbyło się spotkanie z policjantem. Ponadto uczniowie poznali  wierszyki o bezpieczeństwie, krzyżówki, rebusy, zagadki. Pracowali indywidualnie i w grupach. Przedstawiali  scenki obrazujące różne sytuacje. Wykonywali plakaty, które znalazły swoje miejsce w sali lekcyjnej.

Podsumowaniem wiadomości był test dotyczący wiedzy o bezpieczeństwie.

Na zakończenie projektu klasa otrzymała Certyfikat ,, Klubu Bezpiecznego Puchatka’’.

Ścieżka zdrowia otwarta. data utworzenia: 03-10-2013

20 września 2013 roku otwarto i poświęcono Ścieżkę Zdrowia, czyli rehabilitacyjne urządzenia siłowi zewnętrznej znajdujące się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach.

Festyn rodzinny 2013. data utworzenia: 03-10-2013

Świętokrzyskie wesele w wykonaniu naszych uczniów

Podczas festynu rodzinnego 25.08.2013 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inicjatywę społeczną wykonaną w ramach realizacji projektu Kreatywny uczeń XXI wieku.

Materiały dla Kreatywnych Uczniów XXI wieku wręczone. data utworzenia: 31-01-2013

W dniu 30 stycznia 2013 roku, 24 uczniów, biorących udział w projekcie Kreatywny uczeń XXI wieku otrzymało materiały dydaktyczne, które będą wykorzystywane do zajęć w ramach wspomnianego projektu. Wśród tych materiałów znalazły się: segregatory z treściami i zadaniami do wykonania podczas zajęć, długopisy, pendrive. Uczniowie będą z nich korzystać przez cały okres trwania projektu czyli aż do jesieni 2013 roku. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy z materiałami.