Diecezjalna Rodzina Szkół im. Świętych i Błogosławionych data utworzenia: 26-10-2023

Ksiądz biskup Jan Piotrowski powołał do istnienia Diecezjalną Rodzinę Szkół im. Świętych i Błogosławionych. Tworzą ją dzieci i młodzież ze szkół noszących imię Świętych i Błogosławinych. Uroczysta inauguracja działalności tej społeczności odbyła się w środę, 25 października 2023 r. Nasi uczniowie pod opieką Pani Dyrektor oraz Pani Joli Ozgi uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. Kilku uczniów udzieliło nawet wywiadu dla lokalnych mediów. Poniżej fragment wywiadu z naszymi uczniami.
Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach zgodnie twierdzą, że jest to bardzo ważna inicjatywa.
- W naszej szkole każdego dnia staramy się kierować wartościami, które swoim życiem przekazał nam nasz patron - święty Jan Paweł II, ale bardzo się cieszymy z tego, że teraz będziemy mogli spotykać się też z uczniami innych katolickich szkół. Będziemy wspólnie podejmować różne działania, dzięki którym nie tylko lepiej poznamy siebie, ale również pogłębimy naszą wiarę – powiedziała Agata Stępień ze Skorzeszyc.
- Myślę, że przynależność do Rodziny Szkół Świętych będzie dla nas także jeszcze większą motywacją do tego, by poszerzać wiedzę na temat patronów naszych szkół. Będziemy ich głębiej poznawać i wcielać w życie ich naukę i wartości – powiedział Jakub Krzysiek, uczeń tej samej szkoły.
- Mamy nadzieję, że takich wspólnych spotkań i wydarzeń będzie jak najwięcej. Bardzo dziękujemy księdzu biskupowi za to dzieło – uzupełniła Hanna Janic z SP im. Jana Pawła II.”

Więcej na stronie

Akcja ,,Pola nadziei" data utworzenia: 20-10-2023

Dzisiaj, w ramach akcji ,,Pola nadziei", szkolny wolontaraiat posadził cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia.

II Miejsce w piłce nożnej. data utworzenia: 20-10-2023

W zeszły wtorek, w Cedzynie odbył się turniej piłki nożnej. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zdobywając II miejsce. Gratulujemy uczniom i trenerowi Panu Sławomirowi Jakubowskiemu.

250 - lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. data utworzenia: 14-10-2023

13 pażdziernika, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali wspaniałą akademię podczas której nie zabrakło uśmiechu, wzruszenia i wdzięczności. Każdy nauczyciel otrzymał medal i tytuł, który nadała mu społeczność szkolna.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi oraz wręczyła naszej szkolnej drużynie harcerskiej chusty. Dziękujemy Uczniom za piękne występy i słowa wdzięczności.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w wykonywanym zawodzie.