Święto 3 Maja w nauczaniu zdalnym. 02.05.2021, 16:57

W tym roku szkolnym, szczególnie obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zamek Królewski w Warszawie zaprosił do udziału w projekcie pt. 3 maj po królewsku (https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/3maj-po-krolewsku/_nocache).
W ramach projektu, korzystaliśmy z:
- projekcji filmu: Konstytucja 3 maja. Historia prosto z Zamku
- zapoznania się z aktem prawnym Konstytucji 3 maja (pdf).

Ponadto, można było skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji, dzięki którym można zaangażować uczniów z każdego poziomu edukacji i w atrakcyjny, a jednocześnie  prosty sposób, zrealizować wymagania podstawy programowej dotyczącej tematu Konstytucji 3 maja.

Pod linkiem więcej informacji:

W ramach lekcji historii, klasy 4-8 zostały zapoznane z historią powstania konstytucji. Przygotowali projekty związane z tym świętem, śpiewali pieśni patriotyczne – uczeń klasy IV wykonał nagranie pieśni.  Ponadto, uczniowie wykonali krzyżówki, klasy 4-8 różne projekty o postaciach związanych z konstytucją, wykreślanki i łamigłówki historyczne. Korzystaliśmy z różnych aplikacji i programów edukacyjnych do tworzenia krzyżówek, łamigłówek i prac wykreślanek. Swoją pracą, galowym strojem i zaangażowaniem, uczniowie naszej szkoły, przypomnieli o ważności tego święta. Miłym akcentem był wirtualny spacer po Zamku Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie widzianego oczami dziecka: