#SzkołaPamięta 2021 29.10.2021, 11:54

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Nasza szkoła wzięła udział w tej ważnej akcji.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie naszej szkoły udali się na pobliski pomnik poświęcony mieszkańcom Skorzeszyc - ofiarom II wojny światowej. Nauczyciele również prowadzili z uczniami rozmowy o ważnych postaciach z naszego regionu, jak również o pielęgnowaniu tradycji świąt zapisanych.