Szukaj:
105. Rocznica Odzyskania Niepodległości. 13.11.2023, 16:28
Dzisiaj tj. 13 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzień 11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie naszej szkoły pod opieką  p. Magdaleny Jaśkowskiej – nauczycielki historii oraz p. Patrycji Dudy – nauczycielki muzyki, opowiedzieli nam, co działo się na terenie naszego kraju w ciągu tych strasznych lat niewoli. Przeprowadzili uczniów zebranych na sali przez najważniejsze daty naszej historii, tj. lata rozbiorów, powstań narodowych I wojny światowej oraz czas utworzenia przez Józefa Piłsudskiego legionów Polskich, które przyniosły nam wolność i niepodległość.
Ponieważ 11 listopada to bardzo ważne święto państwowe, a zarazem wydarzenie historyczne, uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod hasłem: „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Nie zabrakło takich utworów jak Wojenko, wojenko czy Przybyli ułani pod okienko.
Podniosłość sytuacji potęgowała piękna dekoracja podkreślająca wielkość tych, którzy na przestrzeni wieków bronili suwerenności państwa polskiego. Podziękowania za pomoc w dekoracji składamy p. Iwonie Wojtachnio, p.Justynie Raczyńskiej oraz p. Izabeli Krzysiek.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2023 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone