Szukaj:
Zajęcia techniczne 23.06.2014, 18:14

Myślenie naukowe i matematyczne można realizować na zajęciach technicznych poprzez:

 1. Wykonywanie zadań zgodnie z przedstawioną instrukcją, np. mierzenie, rysowanie i wycinanie elementów o podanych wymiarach.
 2. Odczytywanie z tabel odjazdów pociągów czasu trwania podróży.
 3. Mierzenie przez ucznia np. biurka, krzesła i odczytywanie z tabel, czy wysokość mebli jest odpowiednia do jego wzrostu.
 4. Rysowanie planów: pokoju, mieszkania.
 5. Wybieranie ze sklepu przedstawionego na rysunku mebli, obliczanie ich łącznej ceny oraz szukanie sposobu  obniżenia kosztów urządzenia pokoju.
 6. Odczytywanie wskazań liczników wody i energii elektrycznej. Obliczanie, ile wody i energii elektrycznej zużyto w ciągu określonego czasu.
 7. Obliczanie np. rocznego zużycia energii przez określony sprzęt oraz średniego zużycia poszczególnych zasobów przez jedną osobę w rodzinie.
 8. Budowanie obwodów elektrycznych.
 9. Obliczanie na podstawie informacji umieszczonych w tabelach wartości energetycznej posiłku. Następnie obliczanie, jak długo należy wykonywać daną czynność, aby spożytkować taką liczbę kalorii.
 10. Układanie jadłospisów o określonej wartości energetycznej.
 11. Kreślenie łuków, okręgów, odmierzanie kątów, kreślenie linii prostych, ukośnych, prostopadłych w rysunku technicznym za pomocą przyborów kreślarskich.
 12. Rysowanie przedmiotów w określonej podziałce.
 13. Rysowanie brył, wyznaczanie osi symetrii.
 14. Wymiarowanie rysunków technicznych

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2023 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone