Laureaci 2013/14. data utworzenia: 29-06-2014

Tegoroczni LAUREACI:

JULIA PAWIŃSKA - LAUREATKA I WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONRAD WOJCIECHOWSKI- LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OXFORD

WIKTORIA WĄCHOCKA - 40 PKT NA SPRAWDZIANIE PO KLASIE SZÓSTEJ - JEDYNA W GMINIE GÓRNO

GRATULUJEMY!!!

NAGRODA DLA GABRIELI STĘPIEŃ. data utworzenia: 21-05-2013

W dniu 17 maja 2013 roku odbyło się podsumowanie międzywojewódzkiego konkursu ekologiczno – geologicznego pt.: ,,DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI” (WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE i ŁÓDZKIE). Finał odbył się w Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach.

Z naszej szkoły w gronie laureatów znalazła się Gabriela Stępień z klasy VI. Jej praca przedstawiająca ,,DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI” zdobyła nagrodę NSZZ Solidarność. Wszystkie wyróżnione prace, które można było podziwiać na wystawie, prezentowały bardzo wysoki poziom wykonania. Prace laureatów wybrano bowiem spośród ponad 500 prac, które napłynęły do komisji konkursowej.

Praca Gabrysi wszystkim uczestnikom i zwiedzającym wystawę bardzo się podobała, ponieważ często była fotografowana ze względu na ciekawą technikę wykonania.

Finał konkursu był zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Brał w nim udział przedstawiciel z Warszawy – Kierownik Centralnego Muzeum Geologicznego w Polsce. Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się poczęstunek dla wszystkich laureatów i ich opiekunów i na tym uroczystość została zakończona.

Gabrysi gratulujemy!!!

Laureaci gminnych konkursów plastycznych.. data utworzenia: 21-05-2013

W dniu 15 maja odbył się w Zespole Szkół w Woli Jachowej konkurs POLSKA – MOJA OJCZYZNA. W tym roku szkolnym organizatorzy konkursu postanowili zaangażować uczniów ze szkół gminy Górno i zaproponowali dwa konkursy plastyczne.

Pierwszy konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu będącego reklamą Polski, a temat był następujący: POLSKA – MOJA OJCZYZNA. Drugi konkurs stanowił reklamę regionu: ŚWIĘTOKRZYSKIE – MOJA MAŁA OJCZYZNA. Każda ze szkół mogła nadesłać dwa plakaty – po jednym z każdej kategorii.

Prace plastyczne zostały ocenione dopiero w dniu konkursu przez komisję, która nie miała wglądu do danych dzieci.

Miło nam poinformować, iż miejsca pierwsze w obydwu kategoriach zdobyli uczniowie z naszej szkoły!

I miejsce w konkursie plastycznym POLSKA – MOJA OJCZYZNA zdobyła uczennica klasy VI WERONIKA SZCZEŚNIAK.

I miejsce w konkursie plastycznym ŚWIĘTOKRZYSKIE – MOJA MAŁA OJCZYZNA zdobył uczeń klasy VI SEWERYN JANUS.

GRATULUJEMY!!!

Maj 2013 ogromne sukcesy naszych uczniów! data utworzenia: 21-05-2013

Mistrzem ortografii W GMINIE GÓRNO, w roku 2013 został SEWERYN JANUS - uczeń kl.VI- GRATULACJE !