Realizacja projektu „ Od grosika do złotówki” 08.10.2011, 21:05

W dniach od 27 września do 1 października w Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach, po raz pierwszy klasa III wraz z wychowawczynią- Ewą Sikorą, realizowała projekt pn. „Od grosika do złotówki”.  Realizatorem i fundatorem projektu jest Fundacja Kronenberga przy City Handlowy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Celem projektu było przekazanie uczniom wiedzy związanej z gospodarowaniem pieniędzy oraz umiejętnością ich praktycznego zastosowania. W  realizację projektu zaangażowani byli również rodzice, którzy wspólnie z dziećmi rozważali tematy umieszczone na specjalnych znaczkach. Po zakończeniu realizacji I części projektu, wraz ze swymi pociechami dokonali analizy oszczędzania prowadzonej przez dziecko w domu.
Poprzez różne metody i formy pracy uczniowie  przez pięć dni brali udział w „Międzygalaktycznej podróży po Galaktyce Finanse”. W trakcie tej „wyprawy” przyswajali sobie niezbędne wiadomości i umiejętności  posługiwania się pieniędzmi oraz ich przeliczaniem; wykonywali proste obliczenia związane z dysponowaniem zgromadzonych oszczędności; zapoznali się z rodzajami i nominałami pieniędzy; uczyli się jak  radzić sobie w sytuacjach trudnych wymagających podejmowania decyzji finansowych. Wykonywane ćwiczenia i zabawy rozwijały wyobraźnię, koncentrację, zachęcały do poszukiwań.
Atrakcyjna forma zajęć sprawiła, że nauka była przyjemnością, a rozwiązywanie zadań zachęciło uczniów do dalszych działań i poznawania podstaw wiedzy z zakresu finansów.