Konkurs promujący województwo świętokrzyskie. 24.10.2012, 18:13

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli opracował pierwszy w regionie świętokrzyskim program „Poznaj swój region- Świętokrzyskie na rzecz edukacji”.

Od 1 września w ramach programu ruszył konkurs „Poznaj swój region- świętokrzyskie na rzecz edukacji”.  Konkurs ma na celu wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego.

Nasza szkoła wzięła w nim udział, wypracowując następujące produkty finalne:

1. W kategorii Klasy I-III – uczniowie przygotowali inscenizacje legendy nt. powstania Skorzeszyc, w języku polskim i angielskim, pod opieką p. Justyny Woźniak.
  2. W kategorii Klasy IV-VI – uczniowie pod opieką p. Magdaleny Jaśkowskiej przygotowali makiety zabytków, które ich zdaniem powinny kandydować do UNESCO. Ponadto,  przygotowali spot reklamujący te zabytki.
  3. W kategorii Nauczyciel – p. Joanna Białek przygotowała scenariusze lekcji z wykorzystując zasoby multimedialne, reklamując jednocześnie województwo świętokrzyskie.