Festyn rodzinny 2013. data utworzenia: 03-10-2013

Świętokrzyskie wesele w wykonaniu naszych uczniów

Podczas festynu rodzinnego 25.08.2013 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inicjatywę społeczną wykonaną w ramach realizacji projektu Kreatywny uczeń XXI wieku.

Materiały dla Kreatywnych Uczniów XXI wieku wręczone. data utworzenia: 31-01-2013

W dniu 30 stycznia 2013 roku, 24 uczniów, biorących udział w projekcie Kreatywny uczeń XXI wieku otrzymało materiały dydaktyczne, które będą wykorzystywane do zajęć w ramach wspomnianego projektu. Wśród tych materiałów znalazły się: segregatory z treściami i zadaniami do wykonania podczas zajęć, długopisy, pendrive. Uczniowie będą z nich korzystać przez cały okres trwania projektu czyli aż do jesieni 2013 roku. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy z materiałami.

„ Otwarta Twoja Kariera” data utworzenia: 24-10-2012

Projekt Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pn.

„ Otwarta Twoja Kariera” – OTK  w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

15 - 21 października 2012.

Celem projektu jest uwrażliwianie uczniów i społeczeństwa na potrzebę właściwego zaplanowania przyszłości zawodowej młodego człowieka.

Więcej informacji nt. projektu znajdziesz pod adresem:

„Poznaj swój region- Świętokrzyskie na rzecz edukacji”. data utworzenia: 24-10-2012

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli opracował pierwszy w regionie świętokrzyskim program „Poznaj swój region- Świętokrzyskie na rzecz edukacji”.

Od 1 września w ramach programu ruszył konkurs „Poznaj swój region- świętokrzyskie na rzecz edukacji”.  Konkurs ma na celu wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział, wypracowując następujące produkty finalne:

1. W kategorii Klasy I-III – uczniowie przygotowali inscenizacje legendy nt. powstania Skorzeszyc, w języku polskim i angielskim, pod opieką p. Justyny Woźniak.
  2. W kategorii Klasy IV-VI – uczniowie przygotowali makiety zabytków, które ich zdaniem powinny kandydować do UNESCO. Ponad to,  przygotowali spot reklamujący te zabytki. Opiekun – Magdalena Jaśkowska.
  3. W kategorii Nauczyciel – p. Joanna Białek przygotowała scenariusze lekcji z wykorzystując zasoby multimedialne, reklamując jednocześnie województwo świętokrzyskie.