Szukaj:
Mistrzowie kodowania. 25.11.2015, 10:39

 Nasza szkoła przystąpiła do projektu  pod nazwą Mistrzowie Kodowania. Rekrutacja do projektu rozpoczęła się już w czerwcu 2015 roku. Nasza placówka zakwalifikowała się do III edycji wyżej wspomnianego projektu. W październiku ruszyły szkolenia dla nauczycieli, także i z naszej szkoły. Mistrzowie kodowania  to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach. Udział w programie jest bezpłatny.

W szkoleniu nauczycieli z naszej szkoły brały udział : Pani Dyrektor Lidia Rafalska oraz Pani Joanna Białek - nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych. Uczniowie klas IV - VI już zapoznali się ze Scratch'em podczas zajęć dodatkowych z Panią Joanną Białek, a od grudnia będą realizować cykl 8 modułów i tworzyć własne gry komputerowe.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb. W nowoczesnym społeczeństwie brak podstawowego zrozumienia zasad działania komputerów jest odpowiednikiem analfabetyzmu i utrudnia odnalezienie się w dzisiejszych realiach. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach. Należy też dodać, że tworzenie oprogramowania jest jednym z filarów innowacyjnej gospodarki, przez co niesie korzyści nie tylko dla jednostek, ale całego społeczeństwa.

Zachęcamy Dzieci i Rodziców do wspólnego kodowania i programowania w języku Scratch on-line na stronie: https://scratch.mit.edu.

Zachęcamy również Rodziców do zajrzenia na stronę: http://mistrzowiekodowania.pl/dla-rodzicow, gdzie będą mogli zdobyć więcej informacji na temat projektu.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką 5 Powodów, by uczyć dzieci programowania na stronie: http://mistrzowiekodowania.pl/wp-content/uploads/2013/12/5-Powod%C3%B3w-by-uczy%C4%87-dzieci-programowania.pdf

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach

Skorzeszyce, 26-008 Górno

tel/fax: 41 30 23 008

email: spskorzeszyce@o2.pl

© 2011 - 2024 SP Skorzeszyce, Wszystkie prawa zastrzeżone