Edukacja przyszłości - e-Twinning w naszej szkole. 24.02.2016, 11:43

W  lutym 2016 roku nasza szkoła została zarejestrowana w Programie e-Twinning.  Tym samym rozpoczęliśmy w naszej szkole współpracę międzynarodową . Program eTwinning – Europejska Współpraca Szkół umożliwia naszej szkole realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Międzynarodowy projekt w ramach unijnego programu eTwinning, który jest częścią programu „Uczenie się przez całe życie”, realizowany jest dzięki wykorzystaniu Internetu. Uczniowie z naszej placówki  mogą współpracować z rówieśnikami z całej Europy. Tematyka projektów nawiązuje do podstaw programowych oraz zainteresowań uczniów.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli współpracę w ramach projektu

pt. "Let's take photographs with the children".

Nad realizacją projektu czuwają w naszej szkole pani Joanna Białek (rejestracja, zarządzanie platformą TwinSpice, opracowywanie graficzne materiałów) oraz pani Iga Bobyk (poprawność językowa, wspieranie uczniów w tłumaczeniu tekstów). W ramach projektu uczniowie będą zapoznawać się z okolicami, kulturą, zabytkami Turcji, Łotwy (członków projektu) oraz sami będą fotografować i opisywać swoje otoczenie, aby zapoznać z nimi uczniów ze szkół partnerskich.

Podczas realizacji projektów e- Twinning uczniowie doskonalą znajomość języków obcych, poznają kulturę innych krajów, odnajdują swoje miejsce w Zjednoczonej Europie. Uczą się, jak zaistnieć w kulturze globalnej, jednocześnie nie tracąc własnej tożsamości, promując swój kraj i jego dorobek kulturowy. Nauczyciele prowadzący posługują się nowymi technologiami.

Program zapewnia nauczycielom i uczniom pomoc i narzędzia internetowe potrzebne podczas poszukiwania partnera i realizacji projektów. Zachęca do korzystania i poznawania najnowszych osiągnięć techniki, realizując w ten sposób swój podstawowy cel – rozwijanie kompetencji technicznych, językowych oraz interkulturowych w naturalny i niewymuszony sposób – jest to niezbędne podczas wirtualnej komunikacji z obcojęzycznym partnerem. Nauczyciele i uczniowie wykorzystują Internet jako codzienne narzędzie pracy, wymieniając informacje i materiały dydaktyczne.

Nasza szkoła otrzymała również certyfikat uczestnictwa w programie e_Twinning.