Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. 13.03.2018, 18:44

13 marca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie zestawów szachowych w ramach realizacji projektu pn. Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej. Jest to projekt, realizowany przy wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu. Dziś odebraliśmy 8 zestawów do gry w szachy z rąk Wójta Gminy Górno - pana Przemysława Łysaka oraz z rąk pana Adama Żebrowskiego - dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Pani dyrektor Lidia Rafalska serdecznie podziękowała za nieustanne wsparcie dla edukacji ze strony Wójta Gminy Górno jak również wyraziła wyrazy wdzięczności dla Urzędu Marszałkowskiego na ręce pana dyrektora - Adama Żebrowskiego. Swoje podziękowania skierowała również w stronę pani kierownik SCO w Górnie - pani Barbary Raczyńskiej. Realizacja projektu pozwoliła na wyposażenie nauczycieli w kompetencje prowadzenia rozgrywek szachowych oraz podniesienie ich kompetencji metodycznych. Edukacja szachowa stała się istotnym elementem w programach wychowawczych oraz projektach edukacyjnych w naszej szkole. Połączyliśmy na przykład rozwój kompetencji istotnych podczas gry w szachy z nauczaniem matematyki.

Dziękujemy.