Patriotyczne śpiewanie 2017. 12.11.2017, 17:21

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć - te słowa Oskara Kolberga - są mottem Patriotycznego Śpiewania.

Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się w szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Jesteśmy jedną z placówek, która włączyła się w ideę wspólnego Patriotycznego Śpiewania. Łączymy się więc w duchu patriotyzmu ze wszystkimi szkołami, które na terenie całej Polski, tak jak my organizują wspólne śpiewanie.

Dzień 11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Jaśkowskiej – nauczycielki historii oraz p. Katarzyny Kletowskiej – nauczycielki muzyki, opowiedzieli nam, co działo się na terenie naszego kraju w ciągu tych strasznych lat niewoli.
W piątek spotkaliśmy się nie jako widzowie, ale jako główni uczestnicy by wspólnie przeżywać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wykonali wybrany utwór według własnej interpretacji. Nie zabrakło więc takich pieśni jak: Piechota, Wojenko, wojenko, Legiony, O mój rozmarynie, Rozkwitają pąki białych róż, czy Roty.

Dodatakowo p.Justyna Raczyńska - nauczycielka plastyki, zorganizowała konkurs na najpiękniejszy kotylion patriotyczny, który cieszył się ogromnym entuzjazmem wśród uczniów.
Akademia miała podkreślić nie tylko wielkość tego święta, ale i pokazać, że miłość do ojczyzny należy rozbudzać w dzieciach już od najmłodszych lat.