Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie w ramach uczestnictwa w projekcie "Akademia Obywatelska 1918 -2018". 19.11.2017, 17:57

W piątek, 17 listopada 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przedstawiciele naszych uczniów i nauczycieli, na czele z Panią dyrektor Lidią Rafalską, uczestniczyli w konferencji „Niepodległość, Wolność, Samorządność”, inaugurującej projekt "Akademia Obywatelska 1918". Na konferencji obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, również wójt Gminy Górno Pan Przemysław Łysak. Nie zabrakło również marszałka województwa świętokrzyskiego -  Pana Adama Jarubasa.
    Podczas konferencji odbyła się prezentacja założeń i etapów projektu oraz podsumowanie dwóch konkursów organizowanych w szkołach. Były to konkursy na znak graficzny i pracę plastyczną nawiązującą do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie: Wiktoria Klimek z klasy VII (znak graficzny) oraz Jakub Krzysiek z klasy II (praca plastyczna) zdobyli wyróżnienia w obu tych kategoriach. W nagrodę otrzymali gry i quizy dotyczące wiedzy historycznej. Uczniowie odebrali nagrody i gratulacje z rąk marszałka województwa świętokrzyskiego - Pana Adama Jarubasa oraz dyrekcji Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli  - Pana Jacka Wołowca i Pana Krzysztofa Łysaka. Do gratulacji dołączyli się Wójt Gminy Górno oraz Dyrekcja naszej szkoły. Wyróżnieni uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Pani Joanny Białek i Pani Justyny Woźniak. Wyróżnionym gratulujemy.
    Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny pod hasłem „Niepodległość, Wolność, Samorządność”, w którym udział wzięli: Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Marek Maciągowski, historyk, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Tomasz Ossowski, nauczyciel historii z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Dyskusję poprowadził Jacek Wołowiec dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
    Projekt Akademia Obywatelska 1918 realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Jego realizacja potrwa do listopada 2018 roku.