Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. 09.09.2018, 21:42

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i symbolicznym pierwszym dzwonku, pani Dyrektor Lidia Rafalska przywitała zgromadzonych na sali uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie przypomniała o ważnym i tragicznym zarazem dla naszego kraju momencie historycznym jakim był wybuch II wojny światowej, którego 79. rocznica przypadała na dzień 1 września. Przedstawiciele uczniów klasy I wraz z wychowawczynią – panią Ewą Sikorą udali się pod pomnik pomordowanych w czasie wojny mieszkańców Skorzeszyc, który znajduje się przy szkole, by złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze. Następnie, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar poległych w czasie wojny.
Dyrekcja w krótkim przemówieniu przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące m.in.: organizacji pracy szkoły w nadchodzącym roku szkolnym, zmianach w gronie pedagogicznym, przydziale wychowawców i sal lekcyjnych oraz zmianach wynikających z wprowadzenia Nowej Podstawy Programowej.
Ten rok szkolny jest historyczny, ponieważ po raz pierwszy od dwudziestu lat, w murach szkoły ponownie uczy się osiem roczników dzieci. Tym samym wzrosła liczba uczniów naszej szkoły. Ponadto po przeprowadzonej modernizacji uczymy się w jeszcze lepszych warunkach niż dotychczas.
Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów i radosnych chwil w naszej szkole w nowym roku szkolnym.