,,I Ty możesz zostać Mistrzem’’ 14.12.2017, 17:13

We wtorek, 12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej i przedstawiciele klasy czwartej uczestniczyli w imprezie sportowo-rekreacyjnej „I Ty możesz zostać Mistrzem” w Radoszycach. Podczas niej lekcje szczypiorniaka poprowadziły tuzy polskiej piłki ręcznej: Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski z Vive Kielce. Towarzyszyły im zawodniczki Korony Handball: Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka oraz Magdalena Kędzior.
Oprócz lekcji z gwiazdami dzieci ze szkół z całego województwa wzięły też udział w rozgrywkach w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego pt. „I Ty Możesz zostać mistrzem!”. Były to rozgrywki „Dziecięcej Piłki Ręcznej”.  Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Całość spina projekt ministerialny „Gramy w ręczną”.
Reprezentanci Polski i zawodnicy Vive Kielce Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski  oraz zawodniczki Korony Handball: Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka oraz Magdalena Kędzior w dalszej części imprezy poprowadzili krótkie lekcje wychowania fizycznego z wszystkimi młodymi zawodnikami, którzy przybyli na turniej. Nasi mistrzowie szczypiorniaka przy tej okazji opowiedzieli nam o tym jak sami stawiali pierwsze kroki w dyscyplinie oraz o tym, że nauczanie nie stanowi dla nich problemu.
Obaj nasi mistrzowie w Radoszycach promowali piłkę ręczną, ale i podkreślali jak ważne jest szkolenie w tej dyscyplinie.
Dodajmy jeszcze, że turniej który towarzyszył imprezie wygrała Szkoła Podstawowa z Królewca. Za jej plecami znalazły się kolejno szkoły z: Łopuszna, Buska Zdrój oraz Radoszyc.
 Po odebraniu pucharów przez najlepsze drużyny wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami. Zwieńczeniem turnieju był poczęstunek – tort dla wszystkich przybyłych na 100 – lecie istnienia Polskiej Piłki Ręcznej.