Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. 30.04.2018, 06:42

27 kwietnia 2018 r. klasy 6-7 uczestniczyły w warsztatach naukowych w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie mieli możliwość zbudować samodzielnie prototyp hydraulicznego ramienia robota, powtórzyć w praktyce podstawowe zasady dotyczące ruchu i rozchodzenia się dźwięku, przeprowadzić eksperymenty dotyczące przewodzenia prądu, izolatorów, wytwarzania pola magnetycznego, badania masy i sprężystości przewodników i izolatorów, a także obejrzeć pod mikroskopem niesamowite preparaty w ramach warsztatu „MikroMakro” m.in. komórki organów wewnętrznych człowieka, różnych części ciała owadów, a na komórkach roślin kończąc. Warsztaty łączyły zatem przyjemne z pożytecznym, a centrum nauki opuściliśmy z doskonałych humorach i z chęcią na udział w kolejnych warsztatach.