Laury Michała Anioła dla naszej szkoły. 05.10.2018, 13:57

3 października 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Laurów Michała Anioła. Uroczystość ta  zwieńczyła pierwszy dzień Kongresu Edukacji Przyszłości, który odbył się  w Targach Kielce. Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju. Komisja Konkursowa nagradza aktywnych nauczycieli i propagatorów edukacji z regionu świętokrzyskiego. Tegoroczne nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach: instytucje, samorządowcy, przedszkola i zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły podstawowe, zespoły szkół, szkoły ponadgimnazjalne, rady pedagogiczne, nauczanie dwujęzyczne. Nasza Gmina wróciła aż z 4 nagrodami.
W gronie wyróżnionych znalazł się Pan Przemysław Łysak Wójt Gminy Górno, który otrzymał Laur Michała Anioła w kategorii kategorii samorządowcy, za aktywny udział nauczycieli z placówek oświatowych w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018. Pan Przemysław Łysak Wójt Gminy Górno  podkreśla, że zawsze i wszędzie atutem szkoły powinni być jej nauczyciele, którzy są liderami środowiska uczniowskiego i muszą stale podnosić swoje kompetencje aby sprostać owemu wyzwaniu.

Laury w kategorii szkoły podstawowe za aktywny udział nauczycieli w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Pani Lidia Rafalska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach.

Laur w kategorii indywidualnej za aktywny udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Pani Joanna Białek nauczycielka  matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach .