Pochód 3 Majowy. 30.04.2018, 13:07

30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odeszli w tym roku od tradycyjnej formy świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w postaci akademii. Szkoła, w której szczególną wagę przywiązuje się do kształtowania postaw patriotycznych i do znajomości historii Polski, zorganizowała bardzo urozmaicony happening historyczny, w którym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna.
Happening 3 Maja miał na celu zaktywizowanie uczniów, przybliżenie im historii w barwny i inspirujący sposób. Najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych przygotowały flagi naszego państwa w dowolnej technice. Uczniowie klas I-III, przygotowali godła Polski dowolna techniką, natomiast najstarsi uczniowie – klasy IV-VIII przygotowali projekty o wybitnych polskich patriotach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości Polski.  I tak dzisiaj żadnemu uczniowi nie jest już obcy generał Józef Chłopicki, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko czy Władysław Sikorski. Wszystkie te prace były tłem, dekoracją tego dnia. Fiałem uroczystości był pochód 3 majowy.
Chcieliśmy pokazać, że w taki sposób też możemy wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, szacunek dla naszych przodków, którzy przez lata walczyli o wolność i niepodległość Polski. Calą uroczystość przygotowała pani Magdalena Jaśkowska we współpracy z wychowawcami, natomiast w przygotowaniu dekoracji wspomogła pani Justyna Raczyńska.