Ślubowanie pierwszaków 2018. 17.10.2018, 20:21

Ślubuję uroczyście:

• Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
  • Uczyć się pilnie
  • Być dobrym kolegą
  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
  • Swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
  • Ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć ojczyźnie.

Tymi słowami, 2 października 2018 r.  uczniowie klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach złożyli Uroczyste Ślubowanie. Mimo  tremy uczniowie wypadli znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Swój program artystyczny Pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem recytowały również wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Lidię Rafalską.
W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, który wręczył prezent dla pierwszaków- duże, kolorowe liczydło. Upominków  również nie zabrakło od koleżanek i kolegów z klas starszych.
Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do sali na mały poczęstunek.
Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!