Jubileuszowy Dzień Patrona 2018. 19.10.2018, 07:10

16 października 2018 r. obchodziliśmy  w naszej szkole prawdziwe święto. Na niezwykle uroczysty Dzień Patrona złożyło się bowiem kilka jubileuszów: 100. Rocznica odzyskania niepodległości, 40-sto lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża, a także 50-cio lecia istnienia obecnego budynku szkoły, który przeszedł w tym roku gruntowną modernizację.
Po uroczystej mszy świętej, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców Skorzeszyc, a następnie rozpoczęły się główne obchody na sali gimnastycznej. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor. Po czym odbyła się część artystyczna złożona z występu tanecznego klasy V oraz taneczno- wokalnego pokazu w wykonaniu klas I-III i przedszkolaków. Na koniec zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Kameralnego „Fermata” pod batutą Ewy Robak i przy akompaniamencie Andrzeja Ślązaka. Spośród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością pan  Józef Szczepańczyk - Radny Powiatu, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, pan Grzegorz Ciepiela - Radny Powiatu Kieleckiego, pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, pan Krzysztof Łysak -  Wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, a także ks. Włodzimierz Jastrząb  - Proboszcz Parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, ks. Jacek Iwan - Dyrektor Centrum Dialogu Diecezji Kieleckiej, ks. Tomasz Kaczówka - Wikariusz Parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek, pani Renata Mochocka - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Górno, pan Grzegorz Sobieraj – Radny wsi Skorzeszyce, pan Wiesław Janus - sołtys wsi Skorzeszyce, pani Barbara Raczyńska – Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie, pani Barbara Wołczyk - Kierownik Referatu Budownictwa, Geodezji i Rozwoju Infrastruktury w Urzędzie Gminy Górno, pan Zbigniew Gregulski - wykonawca prac termomodernizacyjnych, pani Anna Szczepańczyk - Przewodnicząca Komisji Oświaty w Gminie Górno oraz pan Sławomir Satro – Członek Komisji Oświaty w Górnie, a także dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wsi Skorzeszyce, przedstawiciele Rady Rodziców i absolwenci.

Na zakończenie wieczoru odbył się poczęstunek, a zgromadzeni goście mogli zwiedzić również wystawy udostępnione naszej szkole przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, a także Muzeum Historii Kielc.