Projekt ,,Od grosika do złotówki’’ 09.01.2018, 17:22

Od grudnia 2017 roku uczniowie klasy drugiej realizują Projekt ,, Od grosika do złotówki’’.
Celem projektu jest: poszerzanie wiedzy w zakresie edukacji finansowej; nabywanie doświadczenia dotyczącego samodzielnego podejmowania decyzji związanej z gospodarowaniem własnymi oszczędnościami; poznawanie sposobów racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami.
Projekt realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundację Warszawski Instytut Bankowości oraz Union Investment TFI, a także wojewódzkie placówki doskonalenia nauczycieli. Na terenie województwa świętokrzyskiego partnerem Projektu jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Treści nauczania obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, społeczno-etyczną, muzyczno-ruchową oraz plastyczno-techniczną, dzięki temu nauczyciel może włączyć projekt w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej. Jego istotnym elementem jest współpraca z rodzicami w trakcie realizacji. W trakcie galaktycznej podróży nauczyciel będzie realizował założone zadania dydaktyczne. Wraz z uczniami odwiedzi następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Przygotuje Grosikową majówkę, posłucha Grosikowych wspomnień, przeanalizuje Grosikowe oszczędzanie i zorganizuje Grosikowe wędrówki.