Konkurs ,,Mądry Dzieciak” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach. 30.04.2018, 06:37

26 kwietnia 2018 r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach odbył się  XIV Gminny Konkurs pod nazwą „Mądry Dzieciak”.
Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Górno - Przemysław Łysak, który  ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.
Pani Dyrektor Lidia Rafalska powitała  wszystkie dzieci, gości oraz nauczycieli, którzy przybyli na XIV Gminny Konkurs „ Mądry Dzieciak”.
Jak co roku testy do konkursu przygotowały panie  Katarzyna Pluta oraz  Izabela Krzak Borkowska-  konsultantki  Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Tego dnia w konkursie wzięło udział 16 uczniów z terenu naszej gminy. Każdą szkołę podstawową reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych w etapie szkolnym z klas trzecich. Uczniowie przystąpili do pisania testu obejmującego wiadomości i umiejętności  zdobyte  w 3-letnim cyklu nauczania, zgodne z podstawą programową. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin, kształtowanie u uczniów zasad współpracy w grupie rówieśniczej oraz wdrażanie do nabycia nawyku zdrowej rywalizacji.
Najlepszymi spośród wszystkich trzecioklasistów okazali się uczennicaPatrycja Cołta ze Szkoły  Podstawowej w Radlinie , która  zajęła I miejsce, opiekun pani Małgorzata Śliwińska oraz Mateusz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach, który zajął  II miejsce, opiekun pani Ewa Sikora.
Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Był to również czas pozwalający na zintegrowanie najmłodszych podczas słodkiego poczęstunku.