Projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. data utworzenia: 05-10-2023

,,Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?” – lekcja z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Projekt: Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?
W klasie II odbyła się pierwsza lekcja z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Tematem lekcji było: Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?

Na lekcji uczniowie obejrzeli film, w którym nauczycielka opowiadała o tym, czy da się ćwiczyć swoją uwagę. Następnie uczniowie aktywnie odpowiadali na zadane pytania, dotyczące obejrzanego filmu. W dalszej części lekcji uczniowie wykonali dwa ćwiczenia: - ćwiczenie uważności ciała i obserwacja oddechu. Na zakończenie zajęć uczniowie prezentowali swoje rysunki i podzielili się obserwacjami swojego oddechu. Wszyscy z dużym zaangażówaniem uczestniczyli w zajęciach.

Laptopy dla czwartoklasistów. data utworzenia: 02-10-2023

Dziś Wójt Gminy Górno - Pan Przemysław Łysak wręczył laptopy dla czwartoklasistów, którzy przybyli do szkoły wraz z Rodzicami. Podczas wręczania nagród obecna była również Dyrektor SCO w Górnie -  Pani Barbara Raczyńska.

Po wręczeniu komputerów odbyła się krótka prezentacja wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji. Pani Dyrektor Lidia Rafalska wraz z nauczycielami podziękowała za przybycie oraz życzyła młodym użytkownikom wielu sukcesów w podboju cyfrowego świata.

Europejski Dzień Języków Obcych. data utworzenia: 30-09-2023

Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września.
Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy.
Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. W naszej szkole klasy IV-VIII wzięły aktywny udział w tym wydarzeniu.
Można było przygotować "Łamaniec (wielo)językowy" i przesłać do nauczyciela języków obcych, przygotować " Wirtualną podróż" po państwach europejskich uwzględniając podstawowe zwroty używane w danym kraju - typu: "Dzień dobry", "Do widzenia", "Proszę", "Przepraszam" lub przygotować planszę prezentującą liczebniki od 1-10, nazwy kolorów w wybranym języku oraz polskie tłumaczenie.
Każdy miał możliwość zainstalowania apki Językowych Wyzwań Tajnego Agenta The secret agent’s language challenges.

Za udział w wymienionych wydarzeniach uczniowie dostali punkty dodatnie lub ocenę w zależnośc od zaangażowania.

Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich. data utworzenia: 27-09-2023

Wczoraj odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich, w którym uczestniczyli członkowie naszego samorządu wraz z opiekunem.

Celem kongresu było zachęcenie młodzieży do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych i lokalnych, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników. Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, oraz źródłem inspiracji w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.
Organizatorami Kongresu byli: Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej.