Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. 27.06.2018, 13:01

22 czerwca 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Na sali gimnastycznej zgromadziły się najpierw przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I-VII, rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście.
Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią Dyrektor Lidię Rafalską, nastąpiło wręczenie ufundowanych przez Wójta Gminy Górno – pana Przemysława Łysaka statuetek i podziękowań dla uczniów, którzy byli laureatami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Pani Dyrektor podziękowała obecnemu na gali panu Przemysławowi Łysakowi - Wójtowi Gminy Górno, Zastępcy Wójta – panu Czesławowi Pytlowi oraz pani Barbarze Raczyńskiej - Kierownikowi Samorządowego Centrum Oświaty w Górnie oraz Dyrektorowi Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach – panu Krzysztofowi Łysakowi za okazane w bieżącym roku wsparcie dla naszej placówki, a także podziękowania dla reprezentantów Rady Rodziców i jej przewodniczącej– pani Aldony Wolskiej.
Następnie nastąpiło wręczenie nagród sportowych przyznanych przez pana Wójta oraz nagród i świadectw oraz listów gratulacyjnych dla uczniów, którzy uzyskali świadectwa z paskiem. W kolejnym punkcie programu nastąpiło wręczenie gratulacji za osiągnięcia w projektach edukacyjnych, wyróżnień dla uczniów uzdolnionych muzycznie, a także medali dla uczniów w kategorii „Order Uśmiechu”. Ponadto opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie: Iwona Wojtachnio i Justyna Woźniak wręczyły puchary przechodnie Dyrektora szkoły dla klasy III i VII za zdobycie tytułów „Najlepsza Klasa” w ramach całorocznego współzawodnictwa klas.
Pani Dyrektor podziękowała również nauczycielom i pracownikom obsługi za wysiłek włożony w pracę na rzecz dzieci i szkoły w bieżącym roku szkolnym, a nauczyciele również zrewanżowali się Dyrekcji okolicznościowym medalem i dyplomem.
W imieniu uczniów rodzicom, nauczycielom i obsłudze podziękowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Olga Mazurczak. Podziękowania wygłosił również pan Wójt, Dyrektor ŚCDN oraz pani Aldona Wolska. Przerwy miedzy poszczególnymi elementami programu wypełniły występy taneczne klasy I i II oraz piosenki w wykonaniu laureatek gminnych konkursów muzycznych i członkiń zespołu Dziatki Fermatki.
Całą uroczystość poprowadziły profesjonalnie panie: Joanna Białek i Magdalena Jaśkowska. Po zakończeniu programu nastąpiły w klasach pożegnania z wychowawcami.
Wszyscy z uśmiechem opuszczali szkołę, ponieważ nastały wreszcie upragnione wakacje.