Mądry Dzieciak 2019! 09.05.2019, 17:46

Dnia 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach odbył się XV Gminny Konkurs pod nazwą ,, Mądry Dzieciak’’.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Górno – Przemysław Łysak, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.
Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności zdobytych przez dzieci w 3-letnim cyklu nauczania oraz kształtowanie u uczniów zasad współpracy w grupie rówieśniczej i wdrażanie do nabycia nawyku zdrowej rywalizacji. Zgodnie z regulaminem test dla dzieci przygotowany został przez panią mgr Katarzynę Plutę oraz panią mgr Izabelę Krzak – Borkowską – konsultantki ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i zawierał 30 pytań. Test trzecioklasisty stanowił podsumowanie pierwszego etapu edukacji. W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas trzecich z 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Górno. Każdą szkołę reprezentowało dwóch najlepszych uczniów. Uroczystego otwarcia XV edycji konkursu dokonała pani mgr Lidia Rafalska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach – Hanna Janic, natomiast drugie miejsce ex-equo zajął Franciszek Brzeziński ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach oraz Dominika Kobiec ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Leszczynach. Uczniowie ci zostali przygotowani pod kierunkiem pani mgr Justyny Woźniak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach ora pani Elżbiety Sańpruch ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Leszczynach.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Był to również czas pozwalający na zintegrowanie najmłodszych uczniów podczas słodkiego poczęstunku.